HBC KNIGHTS Bardejov - HBC SPARTANS Prešov 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Zostava: Makara R. - Paľo, Feckanin, Matta, Majer - Grohoľ, Spišák, Rusnák P. - Makara M., Ondeček (C), Lukaček - Rusnák M., Dolhý
***
Góly: Ondeček 2, P.Rusnák, Dolhý, Spišák, Grohoľ - N. Smolko
***
Prvé kolo Prešovskej hokejbalovej ligy sa odohralo 3. septembra a HBC KNIGHTS BARDEJOV sa v úvode sezóny predstavil proti tímu HBC SPARTANS Prešov.

Tempo hry od úvodu udávali hráči Knights, no súper sezónu odštartoval oproti minulému roku fyzicky lepšie pripravený a nepredal svoju kožu lacno. Tomu aj zodpovedal obraz hry, v ktorej hráči Spartans do posledných minút podávali oduševnený výkon. Bardejovskí rytieri v úvodnej tretine strelili 3 góly a po zvyšok zápasu hru kontrolovali. V zápase sa presadil dvomi gólmi kapitán Ondeček.

2. kolo
HBC KNIGHTS Bardejov - HBC EAGLES Prešov 8:4 (2:1, 4:1, 2:2)

Góly: Grohoľ 4, P.Rusnák 2, M.Makara, Lukaček - Liba, Plačko, Imrich, Kras
Brankári: R. Makara - T. Durkáč
Vylúčenia: 2:1 (bez využitia)
Zostava: Makara R. - Paľo, Baláž, Dolhý, Rusnák M. - Grohoľ, Spišák, Rusnák P. - Makara M., Ondeček, Lukaček
**********************************************************
Za EAGLES sa predstavila aj štvorica mladých Bardejovčanov: Plačko, Šinaľ, Hrabčák, Michnovič.

V druhom kole sa Bardejov stretol so svojim vlaňajším štvrťfinálovým súperom HBC EAGLES Prešov, ten mal čo našim hráčom odplácať po prehre 3:0 v sérií.

Zápas bol od začiatku vyrovnaný čo potvrdzoval aj zamestnaný brankár Knights Richard Makara. Bránku ale postavil dobre a oba žrde zvonili cez prvú tretinu naprázdno. Za Knights sa ale po dlhšom čase presadil Grohoľ, ktorý ale strelecky explodoval a počas zápasu sa presadil štyrikrát. Po vyrovnanej 1. tretine Bardejovčania zabrali a v tej druhej rozhodli zápas, keď sa presadili P.Rusnák, Lukaček a Martin Makara. Posledná tretina sa niesla už v znamení otvoreného hokejbalu, ktorý sa divákom musel páčiť.

HBC KNIGHTS BARDEJOV si tak po prvých dvoch kolách odniesol domov plných 6 bodov a usadil sa na prvom mieste v tabuľke.
3 Kolo sa uskutoční 15 Septembra (piatok) o 9:00 v Prešove kde sa stretne s domácim tímom HBC TORNÁDO Prešov.

(14:45, DD)