6x
21. September 2017

ŠK Milénium nemal sily na Odevu z Lipian

Hráči BNV prehrali v samom závere

9.kole regionálnej 3.ligy Bardejovská Nová Ves prehrala s Lipanmi najtesnejším rozdielom po predlžení 0:1. Líder tabuľky poriadne preveril domácich. Odolávali viac ako sa dalo, no vo finiši im nestačili sily a inkasovali z kopačky Lukáša Janiča.

Hornošarišania poznali kvalitu lídra, sústredili sa na pozornú defenzívu. Hostia boli častejšie pri lopte a nebezpečne kontrovali pred domácou bránou. Tam im bol najväčším protivníkom brankár Jendroľ. Predsa len v závere polčasu skóre mohol otvoriť po rohu Macečka domáci Stachura. Jeho vydarenú hlavičku brankár Lazorík kryl. Vyznamenal sa aj domáci brankár Jendroľ po brejku hostí z kopačky Rokošného. Aj po prestávke bolo viac vzruchu pred domácou bránou Jendroľa. Technicky i kombinačne zdatnejší líder tabuľky súťaže sa v koncovke veľmi nevyznamenal. Využili viac síl i prevahu a Janič v nadstavenom čase so šťastím poslal domácich do prehry.

Kľúčové momenty zápasu

Domáci hrajúci tréner František Sott nastúpil do zápasu v koncovke no bod sa mu nepodarilo uhrať: „Pripravovali sme sa na to, že budú viac pri lopte. Z brejkov i štandardiek sme aj mali šance, no Piľár i Stachura to nevyužili. Pri dorážke mohol otvoriť skóre aj Jaš. Mali výškovú prevahu, z toho ťažili. Dali Juska na hrot, pretlačili to vysokými loptami. V závere to bolo aj o kondícii, konečne sa dávame po problémoch dohromady.“

Líder tabuľky je v tomto období výrazným tímom aj v súťaží o Slovenský pohár. Z regiónu Šariš ako jediný postúpil do 4. kola. Kormidelník Emil Jacko po záverečnom hvizde netajil nadšenie smerom k lavičke domácich: „Vedeli sme, že domáci budú hrýzť, čo im budú sily stačiť. Obdivujem ich nasadenie, boli nepríjemným súperom. Na výborne pripravenom trávniku sa nám hralo veľmi dobre. S tým rozdielom, že sme nepremenili šance, mohlo sa nám to vypomstiť. Do prestávky nás dvakrát podržal brankár Lazorík, no keby polčas skončil 2:5, ta by to bol výsledok na šance. My sme boli načasovaní do koncovky, bolo len otázkou momentu, kedy dáme gól. Pochválim domáceho brankára, chytil päť čistých šancí. Upozorňoval som, že nechytá Molčan, ale skúsený náhradník. Vek nerozhoduje, dnes nám zobral päť gólov. Aj keď dnes zabojoval tím, no Janič netradične ľavou nohou trafil za tri body. Sme z to šťastní. Veď päť minút pred koncom sme hrali v oslabení. No chlapci si verili, zvládli to.“

Víťazstvo v predlžení

ŠK Milénium hral v závere zápasu presilovku, verili si o remízu. Lipany však mali viac síl a Marek Janič v nadstavenej minúte korunoval tri body loptou do domácej brány: „Domáci nás ohrozili len sem, tam z brejkov. No dnes to bol jednoznačný priebeh, no futbal sa hrá deväťdesiat plus. Toto víťazstvo o to viac chutí, mohli sme to rozhodnúť skôr. Výsledok nula nula by sa pre nás rovnal prehre. My pracujeme pre tri body, tentoraz sme neboli dôslední v koncovke. Gól som dal po nakopnutej lopte. Obranca to vyhlavičkoval, našiel som si priestor, koncentroval som sa na to, aby som loptu dobre trafil. Vyšlo to možno aj s prispením domáceho obrancu.“

Bardejovská Nová Ves – Lipany 0:1 (0:0)

Gól: 90. Janič

Bardejovská Nová Ves nastúpila v tejto zostave: Jendroľ – Pillár, Jaš, Kosturko, Solanič (81. Vázal), Počurek (60. Knap), Haniš, Stachura, Kyjak, Macečko (70. Jančošek), Piľar (88. Šott)

(19:00, jš, foto: P. Cingeľ)