Skvelý vstup hokejistov do novej sezóny, vyhrali aj tretí zápas

30. September 2017

Po troch kolách na konte deväť bodov

hhhh.JPG

Bardejovčania znova vyhrali, na fotke autor štvrtého gólu J. Forgáč

Druholigoví hokejisti HK Bardejov vyhrali aj tretí zápas v sezóne, keď na domácom ľade porazili Gelnicu po výsledku 4:2. Skóre otvoril už v tretej minúte Priganc, po asistenciách Fellegiho a Všetečku. Po úvodnom góle prevzali iniciatívu domáci a na ľade boli lepším tímom.

Tento fakt potvrdili v šestnástej minúte, keď na 2:0 zvyšoval V. Mojdis. V prostrednej časti hry diváci dlho gól nevideli, až prišlo vylúčenie hosťujúceho Cvejna a domáci tri minúty pred záverom tretiny strelili tretí gól, keď sa znova presadil V. Mojdis.

Aj v poslednej tretine sa hral zaujímavý hokej so šancami na oboch stranách. Hostia znížili v 44. minúte, no Forgáč už o dve minúty znova zabezpečil Bardejovu trojgólové vedenie. Gelničania výsledok kozmeticky upravili dve sekundy pred záverečným klaksónom.

Bardejovčania vyhrali aj tretí zápas a v súťaži doposiaľ nestratili ani bod.

Tréner Bardejova Ján Vodila po zápase pre portál ahojbardejov.sk uviedol: „Chceli sme v domácom prostredí potvrdiť víťazstvo v Brezne a doma bodovať, čo sa nám aj podarilo. Chlapci hrali disciplinovane, vytvorili sme si množstvo gólových príležitosti, veľa sme z nich ani nevyužili. Výsledok mohol byť oveľa vyšší. Sme spokojní, že tri body ostali doma a mužstvo hralo organizovane. Divákom sa tento zápas musel páčiť. Chlapci hrali v našom systéme, ktorý trénujeme a pokiaľ dodržujú pokyny, aj hrá má svoj punc. So vstupom do sezóny som spokojný, ale stále je čo zlepšovať a aj to budeme robiť. Milo ma prekvapil narýchlo poskladaný tretí útokom, tiež mohli dať viacero gólov, no asi si na to musia počkať.“

HK Bardejov – HC Rebellion Gelnica 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Góly: 3. Priganc, 16. a 37. V. Mojdis, 46. Forgáč -  44. Dravecký, 60. Cvejn

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: S. Mojdis – Všetečka, Dolgoš, Česelka, Skokan, Balko – V. Mojdis, Pribula, Forgáč, Toma, Baranok – Juročko, Hladký, Fellegi, Priganc

(22:15, red)