716x
29. Október 2017

Bardejovčanky znova víťazne

V súboji domáca Semanová (v modrom)

V premenlivom jesennom počasí v poslednom zápase siedmeho kola hostili ženy Partizána Bardejov celok Banskej Bystrice. Domáce hráčky boli v dueli favoritom a nič iné ako tri body si nemohli želať a priať.

Od úvodného hvizdu sa hralo iba na jednu bránu. Bardejovčanky mali navrch a postupne sa začali dostávať do šancí. Úvodné strelecké pokusy ešte končili mimo, no v minúte s poradovým číslom 23 otvorila  skóre Mikolajová. O deväť minút však domáce chybovali a Bystričanky vyrovnali, keď sa presadila Briššová. Domáce vyrovnávajúci gól nezlomil a naďalej tvrdili muziku, čoho výsledkom bol gól Havranovej už o dve minúty. Do polčasu strelila Monika Havranová aj svoj druhý gól a Bardejov viedol pohodlne 3:1.

Aj po zmene strán padli tri góly do hosťujúcej siete. Najprv svoj druhý gól pridala Mikolajová, piaty klinec pribila šikovná Lemešová a skóre po skrumáži v šestnástke uzatvorila legionárka Dimitrijević.

Partizánky duel zvládli a zmoknuté sa mohli radovať z ďalších troch bodov. Najbližšie o týždeň vycestujú do Žiliny, s jesennou časťou sa rozlúčia v šlágri celej sezóny, 11.11. v domácom zápase proti Slovanu Bratislava.

Partizán Bardejov – Sport ladies club Banská Bystrica 6:1 (3:1)

Góly: 23. a 58. Mikolajová, 34. a 40. Havranová, 61. Lemešová, 81. Dimitrijević - 32. Briššová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Kuľková (75. Gyomraiová) – Havranová, Dimitrijević, Lemešová, Bochinová (73. Mazurová), Gmitterová, Galarovičová, Mikolajová, Hviščová, Semanová, Vagaská

Po ženách na umelej tráve odohrali stretnutie aj juniorky Partizána, tie zápas takisto zvládli k svojej spokojnosti a vyhrali pohodlne 5:0. V pätnástej minúte skóre otvorila Vasiľková, po zmene strán sa strelecky darilo Valancovej a trikrát nadanej Jackovičovej. V tabuľke sú hornošarišanky na prvom mieste, doposiaľ vyhrali všetky zápasy a skóre majú impozantné - 52:0.

Partizán Bardejov – Sport ladies club Banská Bystrica 5:0 (1:0)

Góly: 15. Vasiľková,  58. Valancová, 64., 69. a 76. Jackovičová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Mochnacká (76. Drutarovská) – Fecková (76. Gombitová), Jackovičová, Mattová, Storinská, Maliňaková (60. Čornaničová), Valancová, Sokolová, Vaľušová, Vasiľková, Belišová (53. Džundová)

(18:20, j, foto: P. Cingel)