Bardejovčanky znova potvrdili, že sú najlepšie

3065x
13. Január 2018
Vyhlásili najlepšie futbalistky na východe
 
Najlepšie futbalistky z Bardejova, ocenenie za neprítomnú M. Mikolajovú prebral tréner Ľ. Čekan 
 
V piatok podvečer v Košiciach prebehlo vyhlásenie najlepšej ženskej Jedenástky za rok 2017. Piaty ročník si pod záštitu aj tento raz zobral Východoslovenský futbalový zväz. V jedenástke podľa predpokladov dominoval najlepší klub na Slovensku – Partizán Bardejov.
 
Po roku sa v košickom Gloria Palac uskutočnilo vyhodnotenie najlepších futbalistiek z východného Slovenska a najlepších futbalistov z tretej ligy, zo skupiny východ. Tohtoročné vyhodnotenie sa nieslo v jubilejnom duchu, veď najlepší futbalisti boli vyhlásení už po dvadsiaty krát, ženy po piaty raz.
 
Dominancia Bardejova
 
Futbalistky Partizána Bardejov znova potvrdili, že jednoznačne patria k najlepším na východe Slovenska. Do top jedenástky sa dostalo až päť dievčat, Bardejov mal zastúpenie aj v Objave roka. Ocenenie získala stopérka Maja Dimitrijević, stredopoliarky Mária Mikolajová, Diana Lemešová, Monika Havranová a útočníčka Stela Semanová. Objavom roka bola vyhlásená Sára Hronecová.
 
 
 
Najlepšia jedenástka, Bardejov mal až päť zástupkýň  
 
Mária Mikolajová si ocenenie veľmi váži. „Som veľmi rada, že ocenili moju snahu a som všetkým veľmi vďačná. Úprimne ma teší, že si ma všimli.“ Pridala sa k nej aj jej spoluhráčka Monika Havranová. „Dosiahli sme double, uplynulý rok bol úspešný a zrejme moje solídne výkony rozhodli, že som dnes v tejto spoločnosti najlepších hráčok.“ Po prvýkrát sa v Jedenástke roka ocitla aj mladá Stelka Semanová, ktorá má v drese Partizána Bardejov svetlú budúcnosť a práve v Bardejove si môže naplniť všetky futbalové sny. „Som rada, že som sa dostala do tejto jedenástky. Veľmi si to vážim, je to česť. Prestupom do Bardejova som urobila veľký krok, získala som nové skúsenosti. Budem sa naďalej snažiť, aby bol spokojný tréner a celý tím.“
 
V Bardejove to robia veľmi dobre 
 
„To, čo dosiahli ženy Bardejova, je neuveriteľné. Stále som hovoril, že najkratšia cesta do Ligy majstrov je cez ženský futbal. V Bardejove to robia veľmi dobre. My to možno tak nevnímame, ale severské krajiny, Nemecko, Francúzsko sú mimoriadne náklonné ženskému futbalu. Sám osobne som bol ako delegát na stretnutí Francúzsko – Wales, na štadióne bolo 17 000 divákov. Pevne verím, že Bardejov obháji majstrovský titul,“ uviedol po vyhodnotení Richard Havrilla, 1. viceprezident Slovenského futbalového zväzu a predseda Východoslovenského futbalového zväzu.
 
Pozrite si bohatú fotogalériu: 
 
 
Koordinátor ženského futbalu v Bardejove František Kuľka nadviazal na slová predsedu VsFZ. „Nomináciu dievčat do ankety hodnotím kladne, nakoľko päť futbalistiek je dostačujúce k tomu, aké klub v minulom roku dosiahol úspechy. Mám v pamäti výrok pána Havrillu, keď sa vyjadril, že najjednoduchšia cesta do Ligy majstrov je cez ženské družstvá. Vo štvrtom roku našej účasti v najvyššej súťaži sme obhájili Slovenský pohár a premiérovo sme získali titul. S rokom 2017 musíme byť spokojní. Skvelú sezónu mali naše brankárky, no všetky dievčatá musím pochváliť. VsFZ je jediný regionálny zväz, kde je takáto ženská jedenástka. Aj touto cestou chcem poďakovať pánovi Havrillovi a ostatným jeho spolupracovníkom, že dievčatá majú možnosť sa zúčastňovať tejto jedenástky.“
 
 
Reportáž 
 
 
V jedenástke by si zaslúžili byť všetky Bardejovčanky 
 
Ľubomír Čekan, tréner majstrovského tímu, po vyhlásení neskrýval spokojnosť. „Pre širokú verejnosť nebolo prekvapením, koľko dievčat sme mali v jedenástke. Som úprimne rád, že sú tu a je to ohodnotenie celoročnej práce a vďaka zväzu, že takúto anketu robí. Verím, že sa z toho dievčatá tešia a my taktiež. Je to veľký úspech, v prvom rade ho treba pripísať dievčatám i všetkým ľuďom, ktorí okolo ženského futbalu v Bardejove robia. Sú ďalšie dievčatá v Bardejove, ktoré by si zaslúžili byť v ankete. No asi nemôžu byť všetky z Bardejova, i keď by si to zaslúžili.“
 
Futbalové laureátky: Pajonková – Sedláková (obe Poprad), Dimitrijević (Bardejov), Kondášová, Lukčíková (obe Michalovce), Mikolajová, Lemešová, Havranová (všetky tri Bardejov), Žemberyová (Prešov), Baníková (Lokomotíva Košice), Semanová (Bardejov).
(18:57, j)
František Kovaľ
15.01.2018 23:39
Gratulujem
Výborná správa Bardejovčanky! Radosť je pozerať sa ako sa futbal žien v meste rozvíja. Len nepoľaviť
Pridať komentár
Udalosti
25223
08:00 23.10.2018
Deň PSK - Okresná knižni ...
24792
09:00 23.10.2018
Gregory Goy: Kontrast-Dy ...
24941
09:00 23.10.2018
Agnieszka Kwiatkowska, P ...
24494
10:00 23.10.2018
1917-2017 - výstava
24792
09:00 24.10.2018
Gregory Goy: Kontrast-Dy ...
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.