Úspešný rok Kultúrneho a turistického centra Bardejov

1089x
09. Marec 2018
Tento článok vyšiel v novinách AHOJ BARDEJOVÍZIE
Spokojnosť našich klientov je na prvom mieste
 
Spoločná fotografia bardejovskej delegácie s konzulkou Slovenskej republiky v Číne Lenkou Vaňkovou (druhá zľava) v Pekingu 
 
Rok 2017 bol pre Kultúrne a turistické centrum Bardejov jedným z najúspešnejších od založenia organizácie. Hneď na jeho začiatku bola organizácia v internetovom hlasovaní vyhodnotená a ocenená titulom „NAJ kultúrne zariadenie v Prešovskom kraji 2016”.
 
Vyhlasovateľom ankety bola Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Kolektív pracovníkov si bol prevziať ocenenie na Medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITF v Bratislave.
 
Desať rokov Poľsko-slovenského domu
 
V januári 2017 sme oslávili 10. výročie vzniku Poľsko-slovenského domu (PSD) v Bardejove. Pri tejto príležitosti sa dalo zhodnotiť, že za uplynulú dekádu PSD nielenže naplnil ciele, ktoré mu boli vytýčené pri jeho vzniku, navyše vytvoril priestor pre rozvoj spolupráce zo stovkami jednotlivcov a organizácií z krajín celej Európy, nielen Poľska. Vyše 400 podujatí, ktoré zorganizoval, sa stretlo so záujmom nielen domácich obyvateľov, ale hlavne turistov a zahraničných návštevníkov.
 
Rastúci počet aktivít
 
V uplynulom roku zorganizovalo Kultúrne a turistické centrum 56 kultúrno-spoločenských aktivít. Boli medzi nimi výstavy, filmové festivaly, premietania filmov a prezentácie prezentujúce hlavne Bardejov a okolitý región, podujatia pre deti, koncerty, besedy, semináre a iné zaujímavé aktivity. Medzi už tradičné podujatia, ktoré oslovujú čoraz viac ľudí patrili Bardejovské vajce, Otváranie a zatváranie fontán a Veľká letná súťaž „Bardejovskí lovci perál”, v rámci ktorej sa uskutočnilo viacero podujatí nielen v historickom centre, ale aj na sídliskách pod názvom „Leto na sídlisku”. Na väčšinu týchto podujatí sa nám podarilo získať externé zdroje vo forme darov a jedného grantu. Paletu maskotov sme rozšírili o Megakura.
 
Jednou z oblastí činností KTC Bardejov, ktorá zaznamenala v roku 2017 najväčší rozvoj, je organizovanie seminárov a konferencií. V minulom roku sme organizovali a spoluorganizovali viacero významných konferencií celosvetového významu, ktoré zviditeľnili Bardejov a priviedli do neho známe osobnosti. Najprestížnejšími boli májová Kon­ferencia UNESCO v Bardejovských Kúpeľoch pod záštitou riaditeľky Centra UNESCO a konferencia Európskej investičnej banky SMART CITIES v auguste.
 
Prezentácia Bardejova v Poľsku aj v Číne
 
Aktivita, ktorá nás najviac zviditeľnila minulý rok doma aj v zahraničí bola opäť putovná výstava Bardejov – svetové dedičstvo UNESCO. Po tom, čo v minulom roku navštívila 9 poľských miest a navštívilo ju vyše 14 tis. návštevníkov, pokračovala po Poľsku svoju púť po ďalších 8 mestách.
 
Celú výstavu sa nám podarilo v krátkom čase preložiť do anglicko-čínskej mutácie a na náklady organizátorov vyrobiť jej kópiu v Číne. Tam sa nám ju podarilo prezentovať už na 2 miestach (Peking a Zhongje) pod záštitou Slovenského veľvyslanectva v Číne. Výstava bola doplnená o prezentácie, film a koncert dua hrajúceho skladby Bélu Kélera. Pre potreby prezentácie bolo do Číny vyvezené aj väčšie množstvo materiálov z dielne OOCR Šariš Bardejov, ktorej sme členom. Za prezentáciu nášho mesta v Číne nesie hlavnú zásluhu naša rodáčka - konzulka Slovenskej republiky v Číne Lenka Vaňková, za čo jej patrí obrovská vďaka.
 
V oblasti informovanosti hlavne obyvateľov, ale aj potenciálnych návštevníkov, rozšírilo KTC svoje portfólio facebookových stránok v máji 2017 o projekt iBardejov.sk. Napriek krátkemu obdobiu fungovania sa teší obľube fanúšikov, ktorých počet dynamicky rastie a mesačný počet oslovených ľudí dosahuje úctyhodné čísla. Od polovice novembra sa projekt rozšíril aj o web www.iBardejov.sk, ktorý je plný najaktuálnejších informácií a fotografií z diania v meste aj v priľahlom regióne.
 
Na záver hodnotenia uplynulého obdobia som si nechal informáciu, ktorá nám bola doručená len pred niekoľkými dňami. Je nám cťou oznámiť Vám, že sme za rok 2017 dostali ocenenie od zákazníkov prostredníctvom spoločnosti Booking.com s hodnotením 9,2! Keďže pôsobíme v oblasti služieb, je pre nás spokojnosť zákazníkov s nami poskytovanými službami mimoriadne dôležitá. V Kultúrnom a turistickom centre Bardejov sú preto klienti vždy na 1. mieste. Toto ocenenie si veľmi vážime a budeme sa snažiť aj naďalej naše služby zlepšovať a tým napredovať k ich skvalitneniu a celkovej spokojnosti našich zákazníkov.
 
Bardejov stabilne napreduje
 
Dovoľte mi poďakovať všetkým naším návštevníkom a klientom, obchodným partnerom a partnerským organizáciám, s ktorými spolupracujeme za prejavenú dôveru a výbornú spoluprácu. Samozrejme sa chceme poďakovať samospráve mesta Bardejov, ktorá je našim zriaďovateľom a vytvára podmienky, aby sa v najkrajšom meste na Slovensku cítili príjemne nielen jeho občania, ale každý jeden jeho návštevník. Naše bezprostredné informácie od ľudí dokazujú, že sa jej tento úmysel darí a mesto nielenže prekvitá, ale aj dlhodobo stabilne napreduje udržujúc tempo hodné 21. storočia.
(14:47, Ing. M. Tribus, riaditeľ Kultúrneho a turistického centra Bardejov, NAB2-57)
 
Diskusia
Pridať komentár
Udalosti
28004
09:00 22.05.2019
Výstava grafických prác
28184
09:00 22.05.2019
Výstava maturitných prác ...
28004
09:00 23.05.2019
Výstava grafických prác
28184
09:00 23.05.2019
Výstava maturitných prác ...
28347
17:00 23.05.2019
Súvislosti histórie Bard ...
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.