Bardejovské potulky 2018: nové témy, dizajn i organizátor + ďalšie novinky združenia bardejov.travel

1125x
10. Marec 2018
Tento článok vyšiel v novinách AHOJ BARDEJOVÍZIE
Bardejovské potulky 2018
Za každého počasia, vždy na inú tému a vždy originálne. Potulky zákutiami mesta či blízkeho okolia, spojené s atraktívnym podaním lokálnej histórie v réžii archeológa, historika, hudobníka, no predovšetkým skvelého rozprávača – Petra Harčara – si za svoju existenciu stihli podmaniť srdcia desiatok pravidelných účastníkov.
 
Každá potulka má inú trasu a jej účastníci sa tu a tam dostanú aj na verejnosti bežne neprístupné miesta. Podujatie sa koná 12 krát do roka – vždy 3. nedeľu v mesiaci. Rok 2018 prináša už 8. ročník fungovania jedinečného historicko-populárneho formátu – Bardejovských potuliek.
 
Bardejovské potulky 2018
 
Ako býva každoročne dobrým zvykom, aj tento krát pripravil dvorný grafik Bardejovských potuliek Peter Javorík (zvaný Pidžej) nový vizuálny koncept podujatia. Z neho vám na ochutnávku ponúkame 3 miniatúry tohtoročných plagátov.
 Čo sa týka jednotlivých potuliek, v januári a februári sa uskutočnili prvé dve – na tému bardejovských povestí a tradičných remesiel so zameraním na hervartovských šindliarov. Nasledujú bardejovský vodovod a skrotená Topľa, príbehy písané ikonami, bardejovské zvony a ich príbehy, osobnosť bardejovského hudobného génia Bélu Kélera, predvojnový a povojnový život bardejovských Židov, bardejovské bosorky a čarodejnice, 1. svetová vojna v okolí Bardejova (potulka zahŕňa výlet autobusom), 150. výročie bardejovskej Kalvárie, poklady a tajomstvá Baziliky sv. Egídia, či téma Hrubej bašty a výstavby hradobných veží. Srdečne vás pozývame!
 
Vstupenky v cene 2 € si môžete zakúpiť na mieste, alebo v kancelárii TIK Bardejov. Informácie o aktuálnych potulkách sledujte na facebookovej stránke Bardejovské potulky. Všetky tohtoročné potulky nájdete na: 
www.akcie.bardejov.travel/potulky
 
Nový organizátor
 
Menej očakávanou novinkou je zmena organizátora podujatia. Spod správy občianskeho združenia Náš Bardejov prešli „potulky“ od 1. januára 2018 pod kuratelu združenia Bardejov.travel (www.bardejov.travel). Zabezpečenie jednotlivých podujatí majú aj naďalej na starosti manažérka Lucia Guthová a fotograf Ferdinand Hažlinský.
 
Nový člen združenia Bardejov.travel
 
Od 1. januára 2018 nastala zmena aj v členskej základni združenia Bardejov.travel. Novým členom tejto organizácie sa stalo občianske združenie Vita in Suburbium, známe svojou mimoriadne produktívnou činnosťou v oblasti popularizácie, záchra­ny a zveľaďovania židovského kultúrneho dedičstva v Bardejove. Za mnohé aktivity stačí spomenúť obnovu UNESCO areálu Židovského suburbia (tzv. bužne).
 
Súčasnú zostavu združenia Barde­jov.travel tvoria teda nasledujúce osoby: Lucia Guthová (TIK Bardejov), Peter Javorík, Milan Škorupa, Kandelaber, o.z. (v zastúpení: Dominik Fotta) a Vita in Suburbium, o.z. (v zastúpení: Peter Hudák).
 
Bardejov.travel má ambíciu stať sa do budúcna širšou platformou, združujúcou viacero subjektov či jednotlivcov zainteresovaných v oblasti rozvoja cestovného ruchu v Bardejove a okolí. V prípade záujmu o bližšie informácie, kontaktné údaje nájdete na: www.bardejov.travel
 
Aktuálne, v spolupráci so svidníckou organizáciou Dukla Destination (zameriavajúcou sa na turistický rozvoj a propagáciu Svidníka a okolia, viď: www.dukladestination.com), pracuje združenie Bardejov.travel na formulovaní spoločnej vízie rozvoja cestovného ruchu v hornošarišskom regióne.
(16:40, M. Škorupa)
 
Diskusia
Pridať komentár
Udalosti
28004
09:00 22.05.2019
Výstava grafických prác
28184
09:00 22.05.2019
Výstava maturitných prác ...
28004
09:00 23.05.2019
Výstava grafických prác
28184
09:00 23.05.2019
Výstava maturitných prác ...
28347
17:00 23.05.2019
Súvislosti histórie Bard ...
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.