Medzinárodný šachový turnaj v Seniorcentre Bardejov

469x
22. Marec 2018
Najlepší Kuciel a Furtaková z Poľska

Súťažili mladší i starší

Bez medzinárodných majstrov a veľmajstrov sa uskutočnil otvárací turnaj šachistov v Seniorcentre Bardejov. Bardejovský šachový klub dal prednosť 20 domácim hráčom.

Na štartovnej listine boli ešte štyria šachisti z Poľska a ďalších 26 zo Slovenska. Práve hostia spoza hraníc si odniesli dve najvyššie umiestnenia. Vyhral Wladyslav Kuciel, druhá skončila Joanna Furtaková.

Ďalšie poradie: 3. Dominik Nadraži, Tatran Prešov, 4. Marek Ihnat, Michalovce, 5. Richard Volčko, Bardejov, 6. Rastislav Nikel, Levice, 7. Eduard Paňko st., 8. Eduard Paňko ml., obaja Svidník-Stropkov, 9. Alexander Jenčopaľa, 10. Peter Lihosit, Bardejov.

Fotogaléria:
V kategórií do 50 rokov bol najúspešnejší Eduard Paňko starší. Usporiadatelia nezabudli ani na jednotlivé výkonnostné skupiny podľa doteraz získaných ELO bodov. Do 1600 bodov Adrán Angelovič, do 1800 bodov Tomáš Lihosith (obaja Bardejov) a do 2000 bodov Eduard Paňko mladší.

Najbližším významným podujatím budú majstrovstvá Slovenska zmiešaných 4-členných družstiev základných a stredných škôl 27.- 28. marca v Martine.
(17:10, šč, foto: Seniorcentrum Bardejov)