Bardejovčanky dominovali aj v Ružomberku, Vaľušová strelila 6 gólov!

1110x
28. Marec 2018
Ženy rozdielom triedy, domáce juniorky sa vzdali

H. Vaľušová, strelkyňa šiestich gólov

V 11. kole 1. futbalovej ligy žien sa futbalistky Partizána Bardejov predstavili na pôjde súpera z Ružomberka. Partizánky boli favoritkami stretnutia, čo nakoniec aj potvrdili. Domáce Ružomberčanky porazili rozdielom triedy.

V prvom polčase sa o jeden presný zásah postarala v 32. minúte Mikolajová. Tesne po zmene strán sa do streleckej listiny zapísala mladá Stelka Semanová. Desať minút pred koncom si Mária Mikolajová pripísala druhý gól stretnutia a uzatvorila gólovú listinu.

Priebeh stretnutia opísal aj tréner Bardejovčaniek, Ľubomír Čekan. „V prvom polčase sme dominovali, loptu sme mali stále na kopačkách a vytvárali sme si tlak na súpera. Súper bol dobre organizovaný, ťažko sa nám presadzovalo do prehustenej obrany, nakoľko domáce bránili s ôsmymi hráčkami. Po peknej individuálnej akcii Mikolajovej sa nám však podarilo skórovať. V úvode druhého polčasu sa po dobrom pressingu presadila Semanová a stále sme dominovali. Po našich individuálnych chybách sa súperkám podarilo hru trochu vyrovnať, no bránu neohrozili do konca zápasu. Mikolajová po peknej akcii vsietila tretí gól a zápas sme s pokojom dohrali. S tromi bodmi sme spokojní a myslíme už na pohárový zápas s Prešovom.“

MFK Ružomberok – Partizán Bardejov 0:3 (0:1)
Góly: 32. a 79. Mikolajová, 48. Semanová
Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Mochnacká – Havranová, Dimitrijević, Rosoľanková, Lemešová, Gmitterová, Galarovičová, Tejová (68. Mazurová), Mikolajová, Semanová, Vagaská

Po ženách vybehli na trávnik Ružomberka juniorky. Už od úvodného hvizdu prevzali kontrolu nad loptou hosťujúce hráčky. V druhej minúte stretnutia otvorila skóre Hronecová. Do konca polčasu pridala ešte jeden gól, dvomi gólmi prispela Vasiľková aj Iglódyová a tri góly pridala Vaľušová. Po prvom polčase tak bolo 9:0 z pohľadu hostiek. Do druhého polčasu domáce nastúpili s ôsmymi hráčkami. V priebehu desiatich minút pridala Vaľušová ďalšie tri góly. Nakoľko v 54. minúte odišla z trávnika ďalšia domáca hráčka, zápas sa pre nízky počet hráčov ukončil.

MFK Ružomberok – Partizán Bardejov 0:12 (0:9)
Góly: 2. a 32. Hronecová, 16. a 24. Vasiľková, 20., 27., 29., 43., 48. a 50. Vaľušová, 30. a 36. Iglódyová
Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Gyomraiová – Jackovičová, Bereščáková, Mattová, Vasiľková, Hronecová, Maliňaková, Čornaničová, Vaľušová, Iglódyová, Kačmárová

Najbližšie sa Bardejovčanky predstavia v stredu, 28.3.2018 v semifinále Slovenského pohára proti ženám z Prešova. V sobotu, 31.3.2018 od 10.00 hod. privítajú v ďalšom ligovom kole futbalistky z Michaloviec.
(10:08, red)