Prekvapivé víťazstvo Gaboltova nad lídrom tabuľky

551x
09. Apríl 2018
Prvé kolo jarnej časti
Cez víkend sa odohralo 16. kolo piatej futbalovej ligy Šarišskej, ktoré bolo zároveň prvým kolom jarnej časti, nakoľko predchádzajúce kolo bolo odložené na 1.5.2018.

Mužstvám z okresu Bardejov sa prevažne darilo. Asi najviac prekvapivým výsledkom skončil zápas v Gaboltove. Tí doma privítali lídra tabuľky, Čirč. Prvý gól padol v 58. minúte, keď sa presadil Maxin. O 11 minút už na 2:0 zvyšoval Klimek. V 73. minúte si však Maxin vypýtal druhú žltú kartu a tak domáci hrali o jedného hráča menej, čo o 10 minút hostia využili a znížili na rozdiel jedného gólu. To však bolo všetko a domáci sa radovali zo zisku troch bodov.

Dlhá Lúka vycestovala do Veľkého Lipníka, no tam sa jej nedarilo a prehrala 0:2. Koprivnica si sily zmerala s Ražňanami, ktoré sú v tabuľke druhé a uhrala bezgólovú remízu. Dubinné vycestovalo do Malého Šariša. Už v šiestej minúte otvoril skóre hosťujúci Ilek. V 60. minúte domáci vyrovnali vďaka premenenej penalte. V 72. minúte dal Vaľko víťazný gól a o 10 minút neskôr pridal ešte jeden.

Gaboltov – Čirč 2:1 (0:0)
Góly: 58. Maxin, 69. Klimek – 83. Čerkala
ČK: 73. Maxin (po 2 ŽK, domáci)
Gaboltov nastúpil v tejto zostave: Fellegi – Ščešňák, D. Javorský, Peter Javorský, Mikula (85. Billý), R. Javorský, Paväk, Kažimír (63. Klimek), Kendra, Pavol Javorský, Maxin

Veľký Lipník – Dlhá Lúka 2:0 (0:0)
Góly: 75. Bjalončík (pen.), 81. Lipnický
Dlhá Lúka nastúpila v tejto zostave: Anguš – Marek Vilček, Lihosith, Matúš Vilček, Kožarik, Surgent, Hoľpit, M. Jurčišin (72. Ciglarik), Jurko, B. Šimco, P. Šimco (85. R. Jurčišin)

Koprivnica – Ražňany 0:0 (0:0)
Bez gólov
Koprivnica nastúpila v tejto zostave: Sobek – Sokol, Mitaľ, Mikula (74. Kertys), Kočiš, Uhrin, Jura, Hlávka, Čorba, Palko (85. Hlukhota), Hajda