Europoslanec Ivan Štefanec: Vážime si odvahu

1428x
16. Máj 2018
Tento článok vyšiel v novinách AHOJ BARDEJOVÍZIE 
Situácia je zrelá na predčasné voľby
Od brutálnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej ubehlo už niekoľko týždňov a my sme svedkami zemetrasenia, ktoré táto tragická udalosť a všetky podozrenia s ňou spojené urobila v slovenskej spoločnosti a na politickej scéne.
 
Doteraz nepredstaviteľné veci, ako je dobrovoľný odchod Roberta Fica a Roberta Kaliňá­ka z vlády sú zrazu skutočnosťou. Na námestiach našich miest vychádzajú desaťtisíce ľudí a celá spoločnosť zažíva pohyb, aký tu nebol od revolučného roku 1989. Pri rozhovoroch s ľuďmi však stále častejšie dostávam otázku: a čo ďalej? Čo má byť výsledkom našej spoločnej snahy a zárukou toho, aby sa taká strašná udalosť neopakovala? Odpoveď je, podľa mňa, jasná.
 
Zmeny v krajine 
 
V našej krajine sa musia uskutočniť hlboké a skutočne funkčné zmeny, ktoré zabezpečia nezávislosť polície a ďalších bezpečnostných orgánov od politických vplyvov, zastavia rozkrádanie vlastných aj európskych financií a umožnia žurnalistom robiť si slobodne a bez strachu svoju prácu. Tých zmien je potrebné oveľa viac. Celá naša spoločnosť musí byť založená na spravodlivosti, na vymožiteľnosti práva, ale aj na vzájomnej úcte bez povýšenectva a bez zneužívania akýchkoľvek právomoci. To nebude možné, kým budú na čele štátu ľudia, ktorí priamo zapríčinili, že sa Slovensko dostalo do takéhoto stavu.
 
Sú to predstavitelia strany Smer-SD a jej spojencov, ktorí umožnili, že naše spoločné peniaze a naša budúcnosť sú premrhávané. Oni odovzdali Slovensko do rúk oligarchom a urobili všetko preto, aby nebolo možné nikoho z „ich ľudí“ za zločiny spravodlivo potrestať. Posledné rošády vo vláde sú len ich zúfalým pokusom získať čas a pozametať za sebou stopy.
 
Predčasné parlamentné voľby 
 
Na pochode povedali občania jasne, čo chcú. Musia byť vypísané predčasné parlamentné voľby. Súčasné koaličné vládne strany sklamali a iba občania v predčasných voľbách sú oprávnení rozhodnúť o tom, kto dostane mandát, aby vykonal v spoločnosti tak potrebnú očistu. Preto je úlohou nás, opozičných politikov, aby sme pomohli hlasu ulice, aby sme robili všetko pre uskutočnenie zmien v čo najkratšom čase. A musíme na to využiť všetky zákonné prostriedky, v prípade potreby aj referendum. Dlhujeme to nielen zavraždenej dvojici, ale aj všetkým občanom, ktorým záleží na budúcnosti celého Slovenska.
 
Milí Bardejovčania, veľmi si vážime odvahu každého, kto sa postaví proti bezpráviu a korupcii. Kresťanskodemokratické hnutie svoje snahy a aktivity spojené s nastolením poriadku na Slovensku berie ako úprimnú a oddanú službu. Sme pripravení priložiť ruku k dielu. Veríme, že spoločne to zvládneme, že dáme jasné STOP oligarchom a ich politickým posluhovačom. Slovensko a jeho slušní občania, ktorých je väčšina, si to zaslúžia.
(21:09, Ivan Štefanec, poslanec európskeho parlamentu, člen predsedníctva KDH)
 
Diskusia
Pridať komentár
Udalosti
24792
09:00 24.10.2018
Gregory Goy: Kontrast-Dy ...
24941
09:00 24.10.2018
Agnieszka Kwiatkowska, P ...
25163
09:00 24.10.2018
Jablko roka 2018
25162
09:30 24.10.2018
Tvorivé dielničky pre ró ...
24494
10:00 24.10.2018
1917-2017 - výstava
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.