Druháci prezentovali svoje ročníkové práce na tému Vesmír

711x
23. Máj 2018
Prezentácie druhákov na tému Vesmír
Druháci spolu so svojimi učiteľkami 
 
Na základnej škole na Komenského ulici v Bardejove, v triedach intelektovo nadaných žiakov, sa už tradične pred koncom školského roka konajú prezentácie ročníkových prác. V rámci predmetu Obohatenie sa hlbšie oboznamujú s témami nad rámec učebných osnov.
 
V prvom ročníku to bývajú dinosaury. Terajší druháci sa celý rok zaoberali otázkami, ktoré sa týkajú vesmíru. Je to nekonečná téma, tak ako je v našom ponímaní chápaný nekonečný vesmír. Je to zároveň fascinujúca téma, tak ako nás fascinuje všetko, čo nedokážeme dokonale spoznať a pochopiť.
 
Pozrite si fotogalériu:
 
Osemročné deti zaujalo rozprávanie, filmy, knihy, informácie o vesmíre. Načreli sme do rôznych „súdkov“ poznatkov. Od kníh, časopisov po internetové zdroje. Oboznamovali sme sa s rôznymi teóriami o vzniku vesmíru, o jeho prvých bádateľoch, prieskumníkoch, kozmonautoch, astronautoch, na pretras prišli aj obľúbení mimozemšťania.
 
Potom prišla na rad práca na prezentáciách. Deti si vyberali podľa svojich možností a schopností, ako bude ich dielko vyzerať. Cieľom, okrem základných poznatkov o vesmíre, bola aj spoločná práca celej rodiny na projekte. Mnohí si vytvorili vlastné modely Slnečnej sústavy, iní sa dali na cestu využitia novodobých technológií a pripravili si prezentácie v elektronickej podobe. Projekt Vesmír spojil rodičov, žiakov a niekedy aj ich súrodencov, aby vytvorili spoločné „vesmírne“ dielko.
 
Prezentácie nás obohatili 
 
Prezentácie a práca na nich obohatili nás všetkých. Ich najväčším benefitom však nie sú len informácie, ktoré sa deti naučili a zdieľali s ostatnými. Mnohé z nich možno po čase zabudnú. Dôležitým je aj fakt, že prostredníctvom nich sa žiaci učia vystupovať pred publikom, vysvetľovať, používať správne pojmy, formulovať vety, logicky usporiadať a vyčleniť to najdôležitejšie z mnohých informácií a ešte navyše sa pri tom všetkom tváriť suverénne. To nedokážu ani mnohí dospelí. A pritom sa v živote často stretávame so situáciami, keď je to dôležité ovládať, aby sme dokázali vyjadriť svoj postoj, názor či presvedčenie na verejnosti.
 
V porovnaní s neistými výstupmi v minulom roku, urobili tieto deti obrovský krok vpred. Verím, že sa im takto bude dariť aj naďalej a predmet Obohatenie ich v tomto smere obohatí na celý život.
(15:53, M. Peláková)
 
Diskusia
Pridať komentár
Udalosti
28004
09:00 22.05.2019
Výstava grafických prác
28184
09:00 22.05.2019
Výstava maturitných prác ...
28004
09:00 23.05.2019
Výstava grafických prác
28184
09:00 23.05.2019
Výstava maturitných prác ...
28347
17:00 23.05.2019
Súvislosti histórie Bard ...
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.