Nižný Tvarožec uštedril debakel Hervartovu, Židišin so štyrmi gólmi

1343x
05. Jún 2018
Kurov aj Zborov vyhrali o päť gólov

Cez víkend odohrala šiesta liga 24. kolo. Zápas v Kľušove skončil bezgólovou remízou, keď doteraz prvá Šiba a ani domáci sa nedokázali strelecky presadiť. Osikov hostil Hertník. V prvom polčase sa presadili hostia, keď sa z bieleho bodu nemýlil Stupinský. Až v 83. minúte vyrovnával Kozák a víťazný gól strelil v 89. minúte Kvašňák.

Kružlov vycestoval do Smilna. O jediný presný zásah sa postaral M. Kantor z Kružlova. Zborov privítal doma Stuľany. Zápas bol plne v réžii domácich, v prvom polčase strelili v priebehu troch minút góly P. Mihalik a Balaščák. V druhom pridali domáci ešte tri góly a udržali si čisté konto.

Kurima hostila Porúbku. Skóre otvorili domáci už v 6. minúte, vďaka presnému zásahu Humeníka. Druhý polčas začali lepšie hostia, keď v 46. minúte strelil vyrovnávajúci gól Martiček. O 3 minúty neskôr domáci opäť zvyšovali skóre a v poslednej desaťminútovke pridali ďalšie dva góly. Kurima sa vďaka tomuto víťazstvu posunula na 1. miesto v tabuľke.

Marhaň privítala Malcov. V 14. minúte bola odpískaná penalta v prospech domácich a Varganin sa nemýlil. V 30. minúte Zajac taktiež z penalty vyrovnával. V druhom polčase domáci strelili ešte dva góly a zdolali favorita.

VI. liga – 24. kolo
Kľušov – Šiba 0:0 (0:0)
Lopúchov – Beloveža 4:2 (2:2), góly: 25. a 71. Kiseľ, 28. Daňko, 66. L. Mikula – 21. Havrila, 39. Basa
Osikov – Hertník 2:1 (0:1), góly: 83. Kozák, 89. Kvašňák – 37. Stupinský (pen.)
Smilno – Kružlov 0:1 (0:0), góly: 76. M. Kantor
Zborov – Stuľany 5:0 (2:0), góly: 23. P. Mihalik, 26. Balaščák, 70. Kundrat, 74. Ferenc, 90. Bukovský
Kurima – Porúbka 4:1 (1:0), góly: 6. Humeník, 49. Randár, 81. Šamko, 84. Repka – 46. Martiček
Marhaň – Malcov 3:1 (1:1), góly: 14. Varganin (pen.), 50. Babej, 82. Koša – 30. Zajac (pen.)

Tabuľka

V siedmej lige sa hralo 16. kolo. Fričkovce vycestovali do Poliakoviec. V 7. minúte skóre otvorili domáci, v 19. si Jurč z Poliakoviec strelil vlastný gól. Hostia v druhom polčase pridali ešte jeden gól a domácim sa podarilo v 74. minúte skóre aspoň znížiť. Kurov privítal Kobyly. Zápas sa vyvíjal podľa predpokladov, polčas vyhrali domáci 3:0, v druhom pridali ďalšie tri góly a hosťom sa podarilo streliť aspoň symbolický jeden gól.

Abrahámovce hostili Hažlín. Skóre otvorili domáci v 12. minúte, keď si loptu na biely bod postavil Schrenk a nemýlil sa. Hosťom sa podarilo v 55. minúte vyrovnať. Viac gólov diváci nevideli a tak si mužstvá odniesli po bode. Nižný Tvarožec privítal Hervartov. V zápase padlo 9 gólov, všetky do siete hostí. Po dva góly strelili Lišivka a Slimák, štyri góly sa podarilo zaznamenať Židišinovi a jeden presný zásah si pripísal Bomba.

VII. liga – 16. kolo

Poliakovce – Fričkovce 1:3 (0:2), góly: 74. Hankovský – 7. Adamčin, 19. Jurč (vl.), 54. J. Katrenič
Kurov – Kobyly 6:1 (3:0), góly: 10. Pavlišák, 20. a 82. Dubovecký, 22. J. Kramár, 54. G. Lamanec, 73. Potocký – 67. P. Zlacký
Abrahámovce – Hažlín 1:1 (1:0), góly: 12. Schrenk (pen.) – 55. Hanek
Nižný Tvarožec – Hervartov 9:0 (5:0), góly: 11. a 15. Lišivka, 22., 40., 49. a 89. Židišin, 41. a 65. Slimák, 90. Bomba