Dopravné obmedzenia na Komenského ulici, buďte obozretní

3783x
07. Jún 2018
Deň rodiny v Bardejove
 Videoreportáž 
 
Už najbližšiu nedeľu, desiateho júna, sa v Parku Európy pri AB-čku neďaleko tržnice uskutoční tohtoročný Deň rodiny, ktorý pripravuje Hornošarišské osvetové stredisko v spolupráci s Klubom nadšencov historickej techniky a remesiel.
 
Pripravený bude bohatý kultúrny program. „Bude zložený z vystúpení základných umeleckých škôl z Bardejova, rovnako príde Vinimini, tiež máme pripravené jedno veľmi milé prekvapenie pre Bardejovčanov. Bude tu skupina, ktorá v Bardejove ešte nikdy nevystupovala a myslím si, že sa ich vystúpenie bude Bardejovčanom páčiť. Popri tom bude sprievodný program. Tak ako minulý rok to bude ukážka práce hasičov, záchranárov, policajtov, dokonca kynológa a zároveň si budú mať možnosť vyskúšať jazdu na koníkoch alebo jazdu na kárach, profesionálne vyrobených,“ povedal Juraj Bochňa, riaditeľ HOS.
 
Preteky kár 
 
Najväčším lákadlom však budú preteky doma vyrobených kár, ktoré sa uskutočnia od sedemnástej hodiny priamo na ceste na Komenského ulici po kruhový objazd pri priemyslovke. Zároveň približne počas dvoch hodín bude jeden jazdný pruh uzatvorený pre motorové vozidlá a premávku budú riadiť policajti.
 
Kto sa môže prihlásiť na preteky prezradil J. Bochňa. „Na preteky sa môže prihlásiť každý, súťažiacim sme dali akurát obmedzenie do 15. rokov, vrátane.“
 
Ak niekto nemá káru a nevie si ju sám vyrobiť, môže prísť v sobotu deviateho júna do Hornošarišského osvetového strediska na Rhodyho ulici. „O 15. hodine sa začínajú tvorivé dielne, ktoré budú sprevádzať profesionáli, teda automechanici, ktorí prídu a pomôžu im s výrobou ich drevenej káry. Boli by sme veľmi radi, keďže máme veľmi málo koliesok, ak máte doma nejaké kolieska, z kočíka, z paletového vozíka, jednoducho z čohokoľvek, čo sa dá použiť na výrobu káry, ak by ste si ich priniesli, lebo pri tých si nie sme istý, či ich budeme mať dosť, ale ostatného materiálu máme dostatok, takže pokojne stačí prísť a naozaj sa nechať viesť.“
 
Súťaž o hodnotné ceny 
 
A ako bude prebiehať samotná výroba? Dopĺňa J. Bochňa. „Máme to vymyslené tak, že rodičia v spolupráci s odborníkmi si tieto káry vyrobia a samotné deti si ich namaľujú. Budú pripravené aj farby, štetce a môžu sa potom zapojiť do súťaže o najkrajšiu káru.“
 
Jednotlivé disciplíny budú závisieť od počtu prihlásených do súťaže. Nebude však chýbať rýchlostná disciplína alebo slalom pomedzi prekážky. Vyhodnotená bude aj najkrajšia či najbláznivejšia kára. Súťažiť sa bude o hodnotné ceny.
(19:48, red)
 
Diskusia
Pridať komentár
Udalosti
28004
09:00 22.05.2019
Výstava grafických prác
28184
09:00 22.05.2019
Výstava maturitných prác ...
28004
09:00 23.05.2019
Výstava grafických prác
28184
09:00 23.05.2019
Výstava maturitných prác ...
28347
17:00 23.05.2019
Súvislosti histórie Bard ...
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.