Šiba aj Smilno zvíťazili o päť gólov, Kovalik z Poliakoviec dopomohol hetrikom

734x
12. Jún 2018
Sezóna sa blíži k záveru
V šiestej futbalovej lige sa cez víkend odohralo predposledné, 25. kolo. Malcov privítal doma Kurimu. V prvom polčase padli dva góly, presadili sa Repka a Murcko z Kurimy. V druhom už bola gólová nádielka bohatšia. Hostia pridali 3 góly a vyzeralo to na debakel. V priebehu troch minút, však domáci znížili dvomi gólmi. To však nestačilo, Hegedüš pridal šiesty gól a bolo rozhodnuté. Bilý z Malcova pridal ešte v závere jeden gól.

Zborov vycestoval do Porúbky. Diváci v zápase videli len jeden gól, keď sa v 55. minúte presadil hosťujúci Kundrat. Osikov vycestoval do Kružlova. O zápase sa rozhodlo v prvom polčase, keď hostia vďaka trom presným zásahom vyhrávali 3:1. V druhom polčase pridali ešte jeden gól a viac neinkasovali. Marhaň privítal doma Kľušov. Skóre otvoril v 4. minúte domáci Marko a o 6 minút zvyšoval na 2:0. hosťom sa do polčasu podarilo vyrovnať. V 61. minúte mali domáci výhodu pokutového kopu a dostali sa do vedenia. V závere zápasu ešte poisťujúci gól strelil Koša.

Stuľany hostili Lopúchov. V prvom polčase sa presadili iba hostia. Druhý polčas začal lepšie pre hostí, keď v priebehu piatich minút strelili 3 góly. Záver zápasu bol napínavý, keď sa v 80. minúte presadil hosťujúci Salamon. Domáci si však 3 body ustrážili. Smilno vycestovalo do Beloveže. Prvý polčas videli diváci 2 góly, obidva na strane hostí. V úvode druhého polčasu pridali tretí. V 60. minúte domáci znížili, to však bolo z ich strany všetko a mužstvo zo Smilna pridalo ďalšie tri góly a zvíťazilo tak v druhom zápase v sezóne. Šiba vycestovala do Hertníka. Zápas patril hosťom, v 12. minúte skóre otvoril Adamčík a o 5 minút zvyšoval Miko. V druhom polčase pridali hostia ešte tri góly.

VI. liga – 25. kolo

Malcov – Kurima 3:6 (0:2), góly: 78. Zajac, 81. a 89. M. Bilý – 15. a 46. Repka, 31. Murcko, 62. Balušinský, 63. Humeník, 87. Hegedüš
Porúbka – Zborov 0:1 (0:0), gól: 55. Kundrat
Kružlov – Osikov 1:4 (1:3), góly: 42. Kantor – 17. Vankó, 29. a 44. Šinaľ, 68. Foriš
Marhaň – Kľušov 4:2 (2:2), góly: 4. a 10. Marko, 61. Babej (pen.), 84. Koša – 26. Pavel, 37. Čech-Gut
Stuľany – Lopúchov 3:2 (0:1), góly: 55. a 60. Harčár, 57. Juriš – 25. L. Mikula, 80. Salamon
Beloveža – Smilno 1:6 (0:2), góly: 60. Popjak – 37. a 77. Jurčišin, 39. a 65. Kožarik, 47. Česla, 82. Štefančik
Hertník – Šiba 0:5 (0:2), góly: 12. Adamčík, 18. a 50. Miko, 79. Počurek, 84. P. Kaščák

Aj v siedmej lige sa hralo predposledné kolo. Fričkovce vycestovali do Hervartova. V prvom polčase sa presadili Tomahogh a J. Katrenič z Fričkoviec. V druhom pridal dva góly taktiež hosťujúci E. Iľko. Poliakovce vycestovali do Kobyl. Domáci v zápase kopali dve penalty, obe premenili, no ani to im nezabezpečilo prvé víťazstvo v sezóne. Hostia sa presadili dokopy päť krát, keď Kovalik zaznamenal hetrik. Nižný Tvarožec privítal Abrahámovce. V prvom polčase sa presadil dva krát hosťujúci Stašek. V 33. minúte domáci znížili a v 53. minúte Židišin vyrovnával na 2:2.

VII. liga – 17. kolo

Hervartov – Fričkovce 0:4 (0:2), góly: 30. Tomahogh, 44. J. Katrenič, 75. a 89. E. Iľko
Kobyly – Poliakovce 2:5 (1:2), góly: 31. Pavlišák (pen.), 80. Meščan (pen.) – 18., 53. a 89. Kovalik, 43. Ondeček, 76. Balušinský
Nižný Tvarožec – Abrahámovce 2:2 (1:2), góly: 33. Belejčák, 53. Židišin – 14. a 18. Stašek

(19:32, red)