Poslanec Mihaľ kvôli vyhrážkam v politike končí, Hanuščak chce podať trestné oznámenie

8354x
20. Jún 2018
Patrik Mihaľ: Končím
Patrik Mihaľ 
 
Na dnešnom (stredajšom) mestskom zastupiteľstve bolo rušnejšie ako inokedy. Poslanci krátko po deviatej hodine zasadli do svojich lavíc, aby prerokovali sedemnásť bodov. Schôdze sa zúčastnili aj nespokojní obyvatelia Bardejova. Najviac sa však po dnešnom zastupiteľstve bude diskutovať o poslancovi Patrikovi Mihaľovi. Ten hneď v úvode oznámil, že v politike končí.
 
„Rozhodol som sa, že sa dnešným dňom vzdávam poslaneckého mandátu. Robím tak po plnom zvážení všetkých okolností a robím tak aj s ohľadom na udalosti posledných dvoch – troch týždňov, ktoré sa vážnym spôsobom dotkli mojej rodiny, dotkli sa spôsobom, ktorý je podľa mňa bezprecedentný. Dotkli sa hrubým útokom voči pravde, voči elementárnej slušnosti, voči rešpektovaniu súkromia. To ma viedlo k tomu, že dnešným dňom končím ako poslanec mestského zastupiteľstva. Ak tento útok sledoval politický motív, neviem to dostatočne posúdiť, každopádne tento útok sledoval to, že som vyhodnotil tento moment ako zásadný a ktorý ma viedol k tomu, že ďalej sa nebudem zúčastňovať v komunálnej politike v akejkoľvek podobe. Končím ako poslanec mestského zastupiteľstva, ako člen komisie, ako člen rady školy. Nemienim sa v ďalšom období zúčastňovať ani kandidovať v nadchádzajúcich voľbách a akýmkoľvek spôsobom zúčastňovať sa v komunálnej politike,“ prezradil Patrik Mihaľ a zároveň sa poďakoval za doterajšiu spoluprácu.
 
„V prvom rade ďakujem všetkým Bardejovčanom, všetkým voličom, že som na istú chvíľu mohol plniť mandát poslanca. Zároveň sa ospravedlňujem, neviem si predstaviť, aby som ďalej mandát vykonával. Chcem poďakovať kolegom poslancom, úradníkom mestského úradu, riaditeľom, konateľom mestských spoločností, kolegom v komisiách a vedeniu mesta,“ dodal P. Mihaľ, ktorý hneď po svojom vyjadrení opustil rokovaciu sálu.
 
Primátor Bardejova Boris Hanuščak zareagoval na slová P. Mihaľa. „Je to zrejme prekvapenie pre všetkých tu prítomných. Ďakujeme pekne, nič iné nám neostáva len akceptovať toto rozhodnutie. Ja idem za pánom Mihaľom, musím ho v meste nájsť, lebo toto je bezprecedentné. Dámy a páni, nie je možné, aby niekto sa komusi tak vyhrážal, aby následkom toho bolo vzdanie sa mandátu. Ja osobne za seba som pripravený podať trestné stíhanie na neznámeho páchateľa. Ale chcem sa s ním rozprávať. To si nemôžeme dovoliť, to sa potom tu rozmnoží. Musíme ísť po tom, kto to spôsobil a na tom budem ja veľmi trvať, aby sa to zistilo.“
 
Podrobnejšie informácie z dnešného zastupiteľstva sa už čoskoro dozviete v reportáži na našom youtube kanáli.  
(14:24, j, foto: PSK)
Roman Zelem
24.06.2018 23:58
youtube?
Nejako na tom youtube nic nie je. Cakal som video zo zastupitelstva kde bude pekne vidno ako sa tvarili poslanci... Alebo to uz najvyssi velitel prikazal vymazat?
Pridať komentár
Udalosti
25321
09:00 16.11.2018
Ivona Neveziová: Symfóni ...
25475
09:00 16.11.2018
Štefánia Böhmerová Jurek ...
25553
09:30 16.11.2018
Festival slobody
25534
18:00 16.11.2018
Snow film fest 2018
25553
09:30 17.11.2018
Festival slobody
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.