Letná turistická sezóna s viacerými novinkami

1267x
23. Jún 2018
Prešovský kraj bude v lete prezentovaný ako Kraj kultúrnych pamiatok
Kraj kultúrnych pamiatok 
 
Počas letnej turistickej sezóny bude Prešovský kraj prezentovaný verejnosti ako Kraj kultúrnych pamiatok. Kampaň pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Cieľom je predstaviť bohatstvo kraja a podporiť jeho návštevnosť prostredníctvom pútavých vizuálov a cieleného marketingu.
 
Rodinám s deťmi je určená súťaž Cestopis z Kraja kultúrnych pamiatok pod záštitou spisovateľky Gabriely Futovej. Na svojom území má Prešovský kraj takmer 4000 väčších i menších pamiatok, štyri zo siedmich lokalít UNESCO, najviac obnovovaných hradov, 27 unikátnych drevených kostolíkov, kráľovské mestá, skanzeny, múzeá a galérie s rozmanitými expozíciami.
 
Z tohto bohatstva vychádza ústredná letná kampaň Kraj kultúrnych pamiatok, ktorú pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Pamiatky v Prešovskom kraji predstavujú takmer jednu štvrtinu všetkých pamiatok na Slovensku, ide o najvyšší počet spomedzi slovenských krajov.
 
„Našou snahou je posilniť propagáciu kultúrnych zaujímavostí kraja, ktoré majú skutočne silný turistický potenciál. Návštevníkom ponúkame zážitok, spojenie rôznych tipov na výlety s cieľom pokochať sa nielen prírodnými krásami, ale aj krásou ľudských výtvorov,“ pozýva do Prešovského kraja Michal Sýkora, predseda Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska.
 
Krásy Prešovského kraja po celom Slovensku
 
Súčasťou kampane sú pútavé vizuály, ktoré vychádzajú z tvorby známeho fotografa Jána Štovku (MQEP). Fotografie sú zasadené do rámov starobylých obrazov v štýle nezvyčajnej hradnej galérie. Využité sú aj na billboardoch rozmiestnených po celom Slovensku, vrátane hlavného mesta.
 
„Marketingové aktivity sú zostavené tak, aby sme oslovili rôzne cieľové skupiny. Dôraz kladieme na pútavé grafiky a zaujímavý obsah. Verejnosti ponúkneme aj rôzne „pikošky“ a nezvyčajné zaujímavosti, ktoré ozvláštnia každý výlet,“ predstavil zámer Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.
 
Ortodoxná synagóga v Prešove 
 
Bohatstvo Prešovského kraja postupne predstavujú zaujímaví travelblogeri (Cestujemespolu, Cestujsdeťmi, Nie je túra bez Štúra a ďalší). Kampaň bude prebiehať v rôznych magazínoch, printoch a dôraz bude kladený na sociálne siete, vrátane využitia krátkych informačných videí a cinemagraphov.
 
V turistických informačných centrách a kultúrnych zariadeniach nájdu turisti v letnej sezóne brožúru s 50 tipmi na výlety Krajom kultúrnych pamiatok. Medzi vybrané pamiatky patria napríklad hrady – Šarišský, Kežmarský, Čičva, Ľubovniansky hrad, Jasenov; Tatranská galéria v Poprade v budove bývalej parnej elektrárne; Lovecký zámoček Hohenlohe v Tatranskej Javorine, Židovská synagóga v Prešove, Múzeum Ždiarsky dom, historické centrum Levoče, pamiatky UNESCO, drevené chrámy, krypta v Osadnom alebo socha kniežaťa Laborec nad Haburou a mnohé ďalšie.
 
Súťaž pre detských cestovateľov Pre rodiny s deťmi a školy je pripravená súťaž Cestopis z Kraja kultúrnych pamiatok. KOCR nadviazala na predošlý úspešný projekt LEGENDARIUM, opätovne chce pokračovať v aktivitách cielených na najmladšiu generáciu. Úlohou detí je napísať o svojich zážitkoch z cestovania za pamiatkami v Prešovskom kraji a pripojiť aj svoju kresbu alebo fotografiu z výletu. Každé dielko bude zaradené do súťaže o hodnotné ceny.
 
„Pripravenú máme aj špeciálnu cenu od Slovenských opálových baní. Venuje ju obľúbená spisovateľka Gabriela Futová, ktorá prevzala záštitu nad celou súťažou,“ doplnil Janoško.
 
Dielka je potrebné zaslať organizácii do 15. októbra 2018 poštou alebo oscanované mailom. Všetky informácie a zoznam cien nájde verejnosť na www.severovychod.sk.
 
Turistické noviny a nový web
 
K novinkám organizácie na nasledujúcu letnú turistickú sezónu patrí prvé vydanie Turistických novín Prešovského kraja. Noviny budú v druhej polovici júna distribuované na približne 80 výdajných miest – do všetkých turistických a mestských informačných kancelárií v kraji a do rôznych zariadení cestovného ruchu (veľké hotely, múzeá, galérie, skanzeny, hrady a pod.).
 
Verejnosť v novinách nájde aktuálne informácie o sezóne leto/jeseň 2018, tipy na výlety, podujatia a zaujímavosti z oblasti cestovného ruchu. Informačné kancelárie dostanú od KOCR aj nové propagačné materiály venované UNESCO pamiatkam a cyklotrasám v kraji.
 
Interiér Kežmarského hradu 
 
KOCR Severovýchod Slovenska tiež pripravila novinky na svojom webe www.severovychod.sk. Pribudli tipy na výlety v prehľadných kategóriách, ako aj možnosť verejnosti zasielať tipy na podujatia a zaujímavé miesta v kraji alebo prihlásiť sa na odber noviniek prostredníctvom newslettra. Web bude priebežne dopĺňaný.
 
Milovníci cyklistiky sa počas leta môžu tešiť na pokračovanie série zábavno-poznávacích pretekov Cyklopátrania Prešovským krajom. Počas leta cyklisti objavia okolie Medzilaboriec (30. 6.), lokalitu Bardejov – Mníchovský potok (21. 7.), Levočské vrchy (18. 8.) a okolie Prešova (8. 9. 2018).
 
Pre fotografov je určený šiesty ročník obľúbenej fotografickej súťaže Choď a foť.
 
Podľa údajov Štatistického úradu SR bolo v roku 2017 v Prešovskom kraji zaznamenaných 894 173 návštevníkov ubytovacích zariadení, ktorí v kraji strávili 2 790 308 nocí. Návštevnosť Prešovského kraja medziročne vzrástla o 4,6 %. Priemerná doba pobytu bola tri noci.
(09:51, B. Čechová) 
 
Diskusia
Pridať komentár
Udalosti
27951
19:00 24.05.2019
Riflový majáles 2019
28006
09:00 25.05.2019
AFC Dance cup 2019
28338
13:00 26.05.2019
Deň detí v Bardejovských ...
28004
09:00 27.05.2019
Výstava grafických prác
28184
09:00 27.05.2019
Výstava maturitných prác ...
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.