716x
27. August 2018
Tréner Daňko: Hrali sme veľmi pasívne
Na Trebišovčanov nestačili

V predohrávanom zápase 6. kola 2. futbalovej ligy v piatok 24.8. Bardejov prehral s Trebišovom 0:3. Po výhre nad Interom Bratislava 21.8. 2:0, Zemplínčania boli nad sily jarmočných fanúšikov.

Už prvý polčas naznačil, že technický zdatnejší hostia boli lepšie organizovaní. Do zakončenia sa dostal domáci Milunović a hosťujúci Vajs. Hostia sa spoliehali na skúseného Nováka na hrote, domácim chýbal Staško. Skóre mohol otvoriť Santos, zahodil tutovku a Šuľa prehodil bránu. Predsa len Kolbas vyčaroval prihrávku v domácej obrane a Novák dal na 0:1. Po prestávke opäť Novák príklepom zvyšoval na 0:2. Siwahla a Lukáč mohli dať na kontakt, ale nestačili. Desať minút pred koncom Vajs obohral obrancu a strelou ponad kľačiaceho Čikoša-Pavlička do spojnice uzavrel na 0:3.

Gól do šatne nepovzbudil

Domáci kormidelník Jozef Daňko netajil sklamanie z výkonu svojho tímu: „Na trávnik sa nebudeme vyhovárať. Pre oba tímy bol rovnaký. Hrali sme veľmi pasívne. Vedeli sme, že Trebišov bude hrať zo zabezpečenej obrany. Hrali na Nováka, ktorý vie spracovať loptu a je gólový. Vedeli sme o tom, rozobrali to. Aj tak sme ho nechali. Hrali sme pomaly. Musíme sa zrýchliť, dnes sme chceli aj bez nasadenia a najmä srdiečka vyhrať. Gól do šatne nás nepovzbudil. Boli dôraznejší, rýchlejší. Šuľa ľahko prehral dva súboje, nestavalo sa mu to. Vajs ho obehol a pripravil šancu pre Nováka. Ešte neznamená, že keď Slavoj prehral doma, tak dobrý výsledok hráči získajú len tak ľahko. Nedarilo sa nám v strede, hostia boli zrelší. Lipták má problémy, hral tam Lukáč aj Katona. Nebolo to ono. Veľa dobrých lôpt dopredu nedali, naša ofenzíva trpela.“

Pred viac ako dvadsať rokmi Karol Kisel kaučoval Bardejov v najvyššej súťaží. Tri góly a tri body si po zápase užíval: „Keď sme doma pokazili zápas s Liptovským Mikulášom, tak sme sa do Bardejova o to viac pripravili. Predstavili sme sa s vynikajúcim prístupom, dobrou organizáciou hry a nasadením. Urobili sme pekné kombinácie u kľúčových hráčov do rozhodnej obrany. Pomohol nám prvý gól do šatne. Najmä tretí gól po super individuálnej akcií Vajsa bol zážitkom. Na výhru v Bardejove treba mať aj šťastie.“

Partizán Bardejov – Slavoj Trebišov 0:3 (0:1)
Góly: 44. a 57. Novák, 83. Vajs
Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Čikoš-Pavličko – Šuľa, Berežný, Rocheu, Lukáč, Santos (46. Dupkala), Siwahla (67. Belunek), Milunović, Katona, Horodník (46.Staško ), Haladej