Dlhá Lúka s prvou výhrou, doma zdolala Ražňany

816x
03. Október 2018
Gaboltov s rozdielom triedy
Hráči Dlhej Lúky (v oranžovom) si pripísali prvé víťazstvo

Cez víkend sa v 5. futbalovej lige odohralo 9. kolo. Gaboltov privítal doma Čirč. Prvý gól padol až v 34. minúte, keď sa presadili hostia. Dlho to vyzeralo, že viac gólov nepadne, no hostia v posledných piatich minútach strelili ďalšie dva góly a tak si z Gaboltova odniesli 3 body.

Koprivnica hostila Chminiansku Novú Ves. Skóre otvoril v 13. minúte domáci Palko. V 33. minúte hostia vyrovnali avšak o 4 minúty neskôr Eštok zvyšoval na 2:1. dve minúty po prestávke Uhrin zvýšil na rozdiel dvoch gólov, no hostia sa nedali a v 55. minúte znížili o gól. Palko v 76. minúte pridal poisťovací štvrtý gól a o víťazovi bolo rozhodnuté. Tri body ostali v Koprivnici.

Dlhá Lúka privítala na domácom štadióne Ražňany. Ak sa chceli domáci odlepiť z dna tabuľky, potrebovali bodovať. Úvodný gól padol v 33. minúte keď sa presadil domáci Šimco. Ďalšie góly padli až v druhom polčase. Najprv Šimco v 63. minúte zvýšil na 2:0. V 78. minúte Marek Seman prekonal domáceho gólmana Čobeja a znížil na rozdiel gólu a dal hosťom nádej na vyrovnanie. P. Jurčišin však v 86. minúte strelil tretí gól domácich a tí si už svoje prvé víťazstvo v tejto sezóne ustrážili.

Kurima vycestovala do prvej Demjaty. V 8. minúte strelili domáci otvárací gól. Druhý a zároveň posledný gól opäť inkasovali hostia v 53. minúte z kopačky toho istého hráča, Chromeka.

Dubinné hostilo Veľký Šariš. Skóre sa menilo už v 7. minúte, keď sa presadili hostia. Domáci však už o 3 minúty odpovedali gólom Jurka. V 24. minúte však domáci Vojtaško dotal červenú kartu a oslabil Dubinčanov. Hostia mali v 44. minúte výhodu pokutového kopu a Šimko domáceho gólmana prekonal. V druhom polčase sa už skóre nemenilo.

Gaboltov - Čirč 0:3 (0:1)
Góly: 34. V. Pyda, 85. Pekár, 90. M. Pyda
Gaboltov nastúpil v tejto zostave: Fellegi - Billý, Jaš, Kerbčár (77. Gajdoš), R. Javorský, Pavol Javorský, Benka, Ágya, Kendra, Ščešňák, Sudimák

Koprivnica - Chminianska Nová Ves 4:2 (2:1)
Góly: 13. a 76. Palko, 37. Eštok, 47. Uhrin - 33. Dzivý, 55. Leško
ČK: 58. Maník (po 2 ŽK, hostia), 78. Pendrák (po 2 ŽK, hostia)
Koprivnica nastúpila v tejto zostave: Sobek - Hudák, Varga, Sokol, Mitaľ, Uhrin, Harčarík (69. Hajda), Gomulec, Eštok (81. Hlávka), Jura (90. Mikula), Palko

Dlhá Lúka - Ražňany 3:1 (1:0)