Šmilňák s Matejom podviedli "kádehákov" a kresťanov

1499x
07. November 2018
Šmilňák s Matejom podviedli "kádehákov" a kresťanov 
 
 
V utorok 30.10.2018 v priestoroch reštaurácie Arkády v Bardejove sa stalo skutočnosťou to, o čom sa už pár dní medzi občanmi mesta Bardejov šepkalo, a to, že kandidát na primátora mesta Bardejov za KDH Marián Matej sa vzdá v prospech nezávislého kandidáta Juraja Bochňu. Častokrát sa stretávame s výrazom „Za všetkým hľadaj ženu“, v tomto predvolebnom období, by sme sa priklonili k výrazu „Za všetkým hľadaj Martina Šmilňáka“. A platí to doslovne.
 
V posledný týždeň pred uzatváraním kandidátok na primátora mesta prišlo KDH s vlastným kandidátom primátora. Na poslednú chvíľu Martin Šmilňák predstavil Mariána Mateja. Tak ako nikto neuverí tomu, že Marián Matej osobne navštívil KDH a Martina Šmilňáka s úmyslom kandidovať na primátora mesta, tak nikto neuverí ani tomu, že išlo o jeho slobodné rozhodnutie vzdať sa kandidatúry v prospech nezávislého kandidáta Juraja Bochňu.
 
Juraja Bochňu pozná väčšina Bardejovčanov z moderovania rôznych kultúrnych a spoločenských udalostí v Bardejove a v jeho okolí, ktorý sa stal pre niektorých osobnosťou. A tak sa rozhodol aj Martin Šmilňák – voliť osobnosť. Je pre KDH resp. kresťanov dôležité voliť osobnosť? Pre Martina Šmilňáka asi áno.
 
Bez ohľadu na to či kandidát (resp. osobnosť) je manažér alebo herec, či je zásadový alebo voľnomyšlienkár, pre niektorých aj to či je veriaci alebo neveriaci, či zástanca rodiny alebo dúhových pochodov. Z rozhodnutia Mariána Mateja a Martina Šmilňáka môžno uzavrieť, že týmto hodnotám neprikladajú význam.
 
Marián Matej a Martin Šmilňák rozhodli, aby sympatizanti kresťanskej strany KDH volili takéhoto kandidáta. Aby kresťania volili neveriaceho, sympatizanta gender (džendr) teórie a dúhových pochodov. Pred mesiacom navštívil Bardejov katolícky kňaz Marián Kuffa, ktorý prišiel do Baziliky sv. Egídia prednášať na tému odsúdenia Istanbulského dohovoru, ktorí tak vehementne liberáli, voľnomyšlienkári a predstavitelia dúhových pochodov podporujú.
 
Marián Kuffa varoval, aby sa ľudia nedali zlákať voliť známych ľudí, aby nevolili podľa sympatií, podľa ľúbivého prejavu a ľúbivých slov, ale podľa toho, aké zásady kandidáti vo svojom živote zastávajú a aké majú kandidáti vízie a konkrétny program. Stretli ste sa s programom Juraja Bochňu alebo s programom Mariána Mateja?
 
Martin Šmilňák stavil na marketing a na ľúbivý produkt Juraja Bochňu. Postoj KDH v týchto voľbách je zvláštny, nelogický a nevysvetliteľný. Jeden z viacerých príkladov. Vo volebnom obvode Bardejovská Nová Ves údajne malo dôjsť k tomu, že kandidáti na poslancov za KDH za tento volebný obvod sa na prekvapenie a nečakane na poslednú chvíľu vzdali svojej kandidatúry (údajne malo ísť o kandidátov p. Andrejuva a po ňom aj p. Juríčka).
 
Volebný obvod, v ktorom vždy dominovalo KDH, nebude mať kandidáta na poslanca za KDH. Po tomto rozhodnutí KDH, popredná členka za Bardejovskú Novú Ves p. Jevčáková sa od tohto kroku ľudí z KDH dištancovala a na svojom facebooku sa ihneď vyjadrila tak, že po tom, čo sa udialo v súvislosti s kandidátkou na poslancov za volebný obvod Bardejovská Nová Ves, sa stáva apolitickou osobou.
 
Správanie a postup KDH v týchto voľbách je absolútne nečitateľný a nekresťanský. Preto sa nechám prekvapiť ako budú voliť voliči Mariána Mateja, či Martina Šmilňáka?
(19:35, objednávateľ: Andrej Gmitter, Pod Šibeňou horou 77, Bardejov, politická inzercia, NAB3-45)
Xy
08.11.2018 18:53
Nazor
Toho názoru že to je Smilnakova ,,praca,, jeho kandidát, nie kandidát KDH som od začátku. Mal som na neho trošku iny názor, ale tyto svojom konáním velá ludi sklamal. Myslím si že ludia v BJ KDH by nemali stávať na nazoroch a rozhodnutíach M. Šmilnaka
Pridať komentár
Udalosti
27952
09:00 22.07.2019
Denný futbalový kemp Ger ...
28786
09:00 22.07.2019
Lucia Chocholáčková: Far ...
29037
09:00 22.07.2019
Marián Kopko: Výber z tv ...
27952
09:00 23.07.2019
Denný futbalový kemp Ger ...
28786
09:00 23.07.2019
Lucia Chocholáčková: Far ...
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.