Basketbalistky doma vyhrali s Popradom, Kuhajdíková s 18 bodmi

1145x
13. November 2018
Kuhajdíková príkladne zabojovala, dala 18 bodov

Ženy si doma napravili chuť

V regionálnej súťaží ženy BKM Bardejov po sobotňajšej vysokej prehre v Poprade doma zabojovali. Pričinila sa o to najmä skúsená Andrea Kuhajdíková v koncových minútach.

Domáce dievčatá po prehre pod Tatrami o 31 bodov v nedeľu začali takmer bez nasadenia. Prvú štvrtinu prehrali o 11 bodov. Do konca polčasu ako tak sa dali dokopy a znížili manko na osem bodov. Polčasová prestávka pomohla najmä v hre pod košom, no zakončenie sa príliš nedarilo.

Našťastie sa rozohrali Puzderová so Stachurovou, pridala sa Biľová i Ratvajská a náskok súperiek sa stenčoval. V koncových minútach to bolo aj o bojovností. Za stavu 44:44 prvýkrát viedli domáce 51:48. Nedarili sa im nielen zakončenia spod koša, ale aj trestné hody.

Za stavu 59:53 prišli o loptu a hostky to takmer využili po úspešnej trojke. Našťastie takticky vyspelá Kuhajdíková vedela čo s loptou a po dvoch úspešných trestných hodoch jej tím vyhral o päť bodov.

Poprad – Bardejov 66:35
Bardejov – Poprad 61:56

Zostava a body BKM: Kuhajdíková 18, Puzderová 12, Stachurová 12, Biľová 11, Ratvajská 7, Fellegiová 1, Čupová
(10:33, šč)