Vyrovnaný zápas veľmi dobrej úrovne a najtesnejšie víťazstvo hostí z Michaloviec

876x
25. Február 2019
Veľmi dramatické a vyrovnané zápasy družstiev bojujúcich o 1. ligu
Shelupov (vpravo) - Sačurovský ml, ktorý ako hráč extraligy posilnil Michalovce

V 14. kole sa Bardejovčania predstavili v Humennom. Napriek obom prehrám vo štvorhrách sa Družba Bardejov A postarala o dôležitý krok k postupu. Bojovnosťou sa im podarilo otočiť nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas (prehrávali už 6:2) a zvíťaziť na pôde silného súpera 8:10.

VSSTZ Košice - 2. liga, muži
14. kolo
ŠKST Humenné A - STJ Družba Bardejov A 8 : 10 (T.Dubec 2.5, I.Serbák 2.5, M.Begala 1.5, D.Stoják 1.5 - M.Shulepov 3, M.Sawczak ml. 3, P.Lukáč 3, M.Sawczak st. 1)
Veľké Kapušany A - Zbereko Košice A 14 : 4
ŠKST Sokol Vojčice A - ŠKST Michalovce B 7 : 11

V 15. kole vycestovala Družba Bardejov A opäť vonku. Tentokrát do Košíc. Tam si hravo poradili s domácimi, keď zvíťazili jednoznačne 14:4.

15. kolo
Zbereko Košice A - STJ Družba Bardejov A 4 : 14
ŠKST Michalovce B - ŠKST Humenné A 12 : 6
Veľké Kapušany A - ŠKST Sokol Vojčice A -  10 : 8

V 16. kole pred mimoriadnou fanúšikovskou kulisou bol veľmi vyrovnaný zápas. Nebyť zopár nešťastných zápasov, výsledok mohol byť opačný.

Vo štvorhre Shulepov- Lukáč viedli už 2:0, keď nakoniec v dramatickej koncovke 5-teho setu prehrali 10:12 a zápas 2:3. Shulepov taktiež stratil bod v už takmer rozhodnutom zápase so Sačurovským, keď za stavu 2:1 pre neho mal mečbal, ktorý nevyužil, súper vyrovnal na 2:2 a v piatom sete tesne vyhral.

Aj tak sa domáci, ako nováčik súťaže zdatne držali s minuloročným prvoligistom! Do konca súťaže ostáva ešte 5 kôl. Michalovce sa navyše na zápas v Bardejove posilnili dvomi hráčmi A-čka Michaloviec, ktoré je v extralige.

V nedeľu 10.3.2019 sa Družba Bardejov A predstaví doma s Veľkými Kapušanmi o 10.00 hod.

16. kolo
STJ Družba Bardejov A - ŠKST Michalovce B 8 : 10 (M. Sawczak ml. 3.5, M. Shulepov 3, P. Lukáč 1, M. Sawczak st. 0.5 - P. Sačurovský 3, D. Šinkárová 3, M.Dráb 2.5, M. Bajcura 1.5)
ŠKST Sokol Vojčice A - STK Zbereko Košice A 12 : 6
ŠKST Humenné A - MKST Veľké Kapušany A 12 : 6

(8:50, red)