Futbalisti vyhrali v Skalici, druhú ligu pre Bardejov zachránili

1926x
11. Máj 2019
Dôležité tri body znamenajú záchranu

Dvadsiatym ôsmym kolom pokračovala druhá futbalová liga mužov. Bardejovčania po domácom dôležitom víťazstve 3:1 s Prešovom vycestovali na horúcu pôdu do Skalice.

Domáci stále bojujú o postup do prvej ligy, hostia by v prípade získania bodov získali záchranu v druhej lige.

V prvom polčase sa hralo zo strany na stranu a všetko podstatné si aktéri nechali až na záver polčasu. Najprv v 41. minúte Človečko otvoril skóre a o štyri minúty ešte pred polčasovou prestávkou Korijkov poslal Partizán do dvojgólového vedenia.

Po zmene strán držali hostia skóre do 74. minúty, vtedy domáci Frimmel znížil. Vyrovnať sa už Skalici nepodarilo a tak Bardejov si zo Záhoria odnáša plný počet bodov.

Týmto víťazstvom sa muži Partizána zároveň zachránili v druhej lige. V tabuľke sú na deviatom mieste, na konte majú 39 bodov.

MFK Skalica – Partizán Bardejov BŠK 1:2 (0:2)
Góly: 74. Frimmel – Človečko, 45. Korijkov
Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Čikoš-Pavličko – Berežný, Rocheu, Bartek, Kica, Človečko (80. Lipták), Korijkov, Stachura (72. Grohoľ), Keresteš (88. Belunek), Milunović, Horodník