Gaboltov i Koprivnica nedali súperovi šancu, víťazne aj Šiba

1238x
11. September 2019
Koprivnica s tromi penaltami
V piatej lige odohrali mužstvá šieste kolo. Gaboltov vycestoval do Širokého. Ak by sa im podarilo zvíťaziť, tak práve svojho súpera by preskočili v tabuľke. Prvý polčas vyšiel hosťom na výbornú. Už v 4. minúte sa presadil Pavol Javorský. O 5. minút zvyšoval Jurčišin.

V 17. minúte už bolo 3:0 pre hostí a do konca polčasu sa ešte presadili Kendra a Macečko. Hostia tak už po polovici zápasu viedli o 5 gólov. V druhom polčase sa im ešte podarilo streliť dva góly, jeden pridal Jurčišin a druhý Benka. Peter Javorský si zároveň udržal čisté konto. Gabotlov má v ďalšom kole voľno.

Koprivnica sa predstavila v Pušovciach. Skóre zápasu otvoril hosťujúci Cigán. V závere prvého polčasu domáci faulovali v pokutovom území a J. Kočiš penaltu nekompromisne premenil. V 68. minúte domáci opäť faulovali v pokutovom území a loptu na biely bod si znovu postavil J. Kočiš, ktorý sa nemýlil. O 2. minúty bola nariadená tretia penalta pre hostí. Tentokrát sa na ňu podujal Šinaľ, ktorý sa taktiež nemýlil. O 4. minúty pridal Šinaľ piaty a zároveň posledný gól hostí. Koprivnica v siedmom kole, 15.9, privíta Torysu.

Šiba hostila Čirč. Úvodu stretnutia sa ujali domáci. V 5. minúte skóre otvoril Haniš. V 13. minúte zyvšoval Kapec a v 35. minúte na rozdiel triedy dával Miko. O 3. minúty Haniš svojim druhým gólom zvyšoval na 4:0 pre domácich a o zápase bolo rozhodnuté. Po prestávke sa hosťom podarilo streliť kontaktný gól, ale domáci viac gólov už nepripustili. V ďalšom kole vycestuje Šiba do Ražňan.

5. liga – 6. kolo
Široké – Gaboltov 0:7 (0:5)
Góly: 4. a 17. Pavol Javorský, 9. a 59. Jurčišin, 30. Kendra, 37. Macečko, 85. Benka
Gaboltov nastúpil v tejto zostave: Peter Javorský – Valkučák, D. Javorský, Knap, R. Javorský, Macečko, Vasiliak, Kendra (72. Hovanec), Klimek (67. Džamba), Pavol Javorský (58. Benka), Jurčišin

Pušovce – Koprivnica 0:5 (0:2)
Góly: 8. Cigán, 45. a 68. J. Kočiš (oba z pen.), 71. a 75. Šinaľ (prvý z pen)
Koprivnica nastúpila v tejto zostave: Jánošík – Partila, Kažimír, J. Kočiš, Kertys, Uhrin, Hlávka (75. Hadač), Jura, Gdovin (70. Š. Kočiš), Šinaľ (75. Kačmár), Cigán (75. Hlukhota)

Šiba – Čirč 4:1 (4:0)
Góly: 5. a 38. Haniš, 13. Kapec, 35. Roman Miko – 56. Rastislav Miko
ČK: 89. Šima (po 2 ŽK, hostia)
Šiba nastúpila v tejto zostave: Hudák – Adamčík, Miko (66. Tyč), Stupinský, Martin Počurek, Marek Počurek (79. Vaňo), Pillár, Pacher, Kapec (83. Sivák), Matta (83. Benka), Haniš