Hokejisti Bardejova vyhrali s L. Mikulášom, v Humennom však prehrali

793x
06. Október 2019
Hokejisti striedavo
Bardejov v novej sezóne dvakrát vyhral a raz prehral

Hokejisti HK Bardejov majú za sebou úvodné tri zápasy v novej sezóne. V poľskom Sanoku zvíťazili 6:5 po samostatných nájazdoch, následne v druhom kole doma porazili béčko Liptovského Mikuláša 7:4. V Humennom v poslednom kole prehrali futbalovým výsledkom 3:1.

Domáci po 1. tretine ponúkli Liptákom šancu

Po výhre na nájazdy v Sanoku 6:5 sa takmer kompletný káder HK Bardejov predstavil doma. Vyhral nad MHK Liptovský Mikuláš B 7:4.

Gólovo sa vydarila najmä prvá tretina, ktorej domáci dali päť gólov. Skóre otvoril Ferenc a už v 13. min. bolo 4:0. Po jednoznačnej časti sa ukázalo, že do konca to nebude jednoduché.

Druhých dvadsať minút vyhrali hostia. Znížili na rozdiel dvoch gólov. Brankár Krochta sa musel obracať. A podržal mužstvo. Dôležitý bol druhý gól v zápase Kokšarova na 6:3 až v 46. minúte No keď Liptáci opäť znížili na dva góly, cítili príležitosť.

Posledných päť minút sa už viac bojovalo, v osobných súbojoch sa iskrilo. Aktérom chýbali aj sily, hostia viac faulovali. Domáci dohrávali pri presilovkách a Leščišin druhým svojím gólom uzavrel skóre dve sekundy pred koncom zápasu.

Spokojný bol tréner Bardejova Marcel Pavlovský. Aj keď to bol len ich tretí zápas v sezóne, niektoré herné situácie mali kvalitu: „V Sanoku sme hrali celkom dobre. Domáci dobre korčuľovali. Keď hráči budú disciplinovaní a splnia pokyny, tak aj hra bude kvalitná. Doma sme nastúpili takmer kompletní, chýbali dvaja útočníci. Ešte nám treba popracovať na kondícií a všetci si musia uvedomiť, že zápas sa hrá najmenej šesťdesiat minút.“

HK Bardejov – Liptovský Mikuláš B 7:4 (5:1, 0:1, 2:1)
Góly: 3:39 Ferenc 1:0, 9:26 Leščišin 2:0, 12:07 Lopaček 3:0, 12:50 Forgáč 4:0, 13:37 Gažo 4:1, 17:39 Kokšarov 5:1, 18:57 Gažo 5:2, 35:06 Fiala 5:3, 46:00 Kokšarov 6:3, 52:52 Pavlovič 6:4, 59:58 Leščišin 7:4
Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Krochta – Osuský, Palko, Leskovjanský, Lúč, Bartoš – Polaček, Kokšarov, Ferenc, Česelka – Lopaček – Krupenko, Hreha, Duračinský, Leščišin, Panóc – Mystrík, Sekerčák, Forgáč, Kačmarčík, Zuščík

Hokejisti s prvou prehrou v Humennom

Hokejisti HK Bardejov v tretej najvyššej regionálnej súťaži po výhre v Sanoku 6:5 po samostatných nájazdoch a doma s Liptovským Mikulášom B 7:4 si do kolónky zapísali prvú prehru.

V Humennom prehrali 3:1 a v tabuľke im patrí tretie miesto. Pred solídnou návštevou okolo 700 divákov nezačali najlepšie. Veď už v 4. miúte. išli domáci do vedenia a v 7. minúte zvyšovali na 2:0. Po akcii Bartoša s Ferencom dal Lúč kontaktný gól na 2:1. Stalo sa to v 15. minúte a boli ešte príležitosti zrovnať skóre.

Lenže ani nie dve minúty po prvej prestávke, len čo sa aktéri zorientovali, domáci dali tretí gól. Hralo sa viac do tela, súperi chceli pridať gól. Šarišania aj keď boli aktívnejší, v zakončovaní sa v druhej tretine pred brankárom nepresadili.

V záverečnej časti sa už viac bojovalo. Rozhodcovia vylučovali, hráčom chýbali aj sily. V koncových sekundách domáci Markuš dostal trest 10. miút. za napadnutie hlavy a krku a tesne pred koncom ten istý trest udelili rozhodcovia aj Poláčkovi a Česelkovi za nešportové správanie.

HC 19 Humenné – HK Bardejov 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Góly: 3:14 Šandor 1:0, 6:35 Šiňanský 2:0, 14:41 Lúč (Bartoš, Ferenc ) 2:1, 21:47 Markuš 3:1
Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Krochta – Osuský, Palko, Ferenc, Lúč, Bartoš – Poláček, Kokšarov, Kukľa, Česelka, Lopaček – Krupenko, Hreha, Forgáč, Duračinský, Leščišin – Mystrík, Panóc

Ďalšie výsledky a program: Kežmarok – Gelnica 6:4, Sanok – Trebišov 7:0, Liptovský Mikuláš B – Rimavská Sobota 0:7. Sabinov mal voľno. Štvrté kolo sa odohrá 12. 10. a Bardejov má voľno.
(19:11, šč)