3699x
30. Október 2019
Okresné majstrovstvá žiakov ZŠ a študentov SŠ v šachu
Šachisti bojovali o postup

V priestoroch Seniorcentra v Bardejove sa uskutočnili okresné majstrovstvá žiakov ZŠ a študentov SŠ v šachu. Bojovalo sa o tri postupové miesta v každej kategórii na krajské kolo, z ktorého sa potom najlepší kvalifikujú na majstrovstvá Slovenska.

Súťaž sa započítala aj do 1. kola školskej ligy a celoslovenskej série GPX. Prezentovalo sa 66 súťažiacich z 12 škôl, ktorí spolu odohrali 231 šachových zápasov tempom 2 krát 15 minút na partiu.

Pozrite si fotogalériu:

Medzi štartujúcimi sa nachádzali aj majstri a medailisti z majstrovstiev Slovenska Ján Tokarčík, Michal Jura, Jakub Čech, Richard Volčko, Benedikt Billý, Nicol Knapová, Jiří Koška, Andrej Mantič a Tomáš Petrišák. Chýbala však viacnásobná majsterka Slovenska Dominika Ferková z Gymnázia L. Stöckela.

Najúspešnejší boli nakoniec žiaci ZŠ Bartolomeja Krpelca, ktorí získali dve zlaté a jednu bronzovú medailu. Žiaci ZŠ Wolkerova získali dve strieborné a jednu bronzovú.

Zo SŠ boli najlepší študenti Gymnázia L. Stöckela, získali jednu zlatú a jednu striebornú medailu.