Škôlkári súťažili so školákmi

1859x
23. November 2019
Grand prix mládeže Slovenského šachového zväzu
Turnaja sa zúčastnili aj škôlkári 
 
V piatok 22.11.2019 sa v priestoroch Seniorcentra v Bardejove uskutočnil šachový turnaj, ktorého výsledky sa započítavajú do celoštátnej dlhodobej súťaže Grand prix mládeže Slovenského šachového zväzu.
 
Turnaj bol zároveň aj 2. kolom okresnej šachovej ligy žiakov ZŠ a študentov SŠ. Prezentovalo sa 74 súťažiacich a odohralo sa 259 šachových zápasov tempom 2 x16 minút na partiu.
 
Medzi štartujúcimi sa nachádzali aj majstri a medailisti z majstrovstiev Slovenska Ján Tokarčík, Michal Jura, Jakub Čech, Benedikt Billý, Nicol Knapová, Jiří Koška, Andrej Mantič, Tomáš Petrišák a Adela Čabáková.
 
Svoju šachovú premiéru zažili ešte len päťroční škôlkári z MŠ Nábrežná Bardejov, ktorí sa začali učiť šach len pred mesiacom a niektorí z nich si vybojovali aj prvé šachové medaily.
 
POZRITE SI FOTOGALÉRIU:
 
Celkovým víťazom turnaja sa stal Patrik Tokarčík zo ZŠ Bartolomeja Krpelca. Za ním sa umiestnili Maximilián Ján Furman z Cirkevnej spojenej školy a Andrej Mantič zo ZŠ Wolkerova.
 
Medzi dievčatami bola najlepšia Nicol Knapová zo ZŠ Wolkerova pred Dianou Tokarčíkovou zo ZŠ B. Krpelca a Adelou Čabákovou zo Šachovej akadémie pešiaci Sabinov.
 
Najúspešnejší v jednotlivých kategóriách
 
Dievčatá do 8 rokov
1. Majlingová Olívia - MŠ Nábrežná
2. Harničárová Hana - MŠ Nábrežná
3. Marinková Alexandra - MŠ Nábrežná
 
Dievčatá do 11 rokov
1. Knapová Nicol - ZŠ Wolkerova
2. Čabáková Adela - ŠAP Sabinov
3. Onderušová Ema – ZŠ Komenského Smižany
 
Dievčatá do 14 rokov
1. Van Veldhoven Xaviera Jozefína - ZŠ Wolkerova
2. Kašperová Dominika - ZŠ Komenského Bardejov
 
Dievčatá okres Bardejov
1. Knapová Nicol - ZŠ Wolkerova
2. Tokarčíková Diana - ZŠ B. Krpelca
3. Hnidenková Kristína - ZŠ B. Krpelca
 
Chlapci do 8 rokov
1. Viglaš Matej - ZŠ Wolkerova
2. Kollár Benjamín - ŠAP Sabinov
3. Sobolčík Tadeáš - MŠ Nábrežná
 
Chlapci do 11 rokov
1. Jura Michal - ZŠ Wolkerova
2. Tokarčík Ján - ZŠ B. Krpelca
3. Čabák Matej - ŠAP Sabinov
 
Chlapci do 14 rokov
1. Mantič Andrej - ZŠ Wolkerova
2. Onderuš Adam - ZŠ Komenského Smižany
3. Balon Peter - ZŠ B. Krpelca
 
Žiaci okres Bardejov
1. Tokarčík Patrik - ZŠ B. Krpelca
2. Maximilián Ján Furman – CSŠ Bardejov
3. Mantič Andrej - ZŠ Wolkerova
 
Študenti SŠ:
1. Roman Filip - Gymnázium L. Stöckela
2. Billý Benedikt - Gymnázium L. Stöckela
3. Repka Adam - Gymnázium sv. J. Bosca
(20:51, V. Novák)
 
Diskusia
Pridať komentár
Udalosti
32361
09:00 20.01.2020
Fotoklub Nova 2019 - výs ...
32421
09:00 20.01.2020
Svet kovačického insitné ...
32425
09:00 20.01.2020
Za slobodu! - výstava
32361
09:00 21.01.2020
Fotoklub Nova 2019 - výs ...
32421
09:00 21.01.2020
Svet kovačického insitné ...
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.