2562x
23. November 2019
Grand prix mládeže Slovenského šachového zväzu
Turnaja sa zúčastnili aj škôlkári

V piatok 22.11.2019 sa v priestoroch Seniorcentra v Bardejove uskutočnil šachový turnaj, ktorého výsledky sa započítavajú do celoštátnej dlhodobej súťaže Grand prix mládeže Slovenského šachového zväzu.

Turnaj bol zároveň aj 2. kolom okresnej šachovej ligy žiakov ZŠ a študentov SŠ. Prezentovalo sa 74 súťažiacich a odohralo sa 259 šachových zápasov tempom 2 x16 minút na partiu.

Medzi štartujúcimi sa nachádzali aj majstri a medailisti z majstrovstiev Slovenska Ján Tokarčík, Michal Jura, Jakub Čech, Benedikt Billý, Nicol Knapová, Jiří Koška, Andrej Mantič, Tomáš Petrišák a Adela Čabáková.

Svoju šachovú premiéru zažili ešte len päťroční škôlkári z MŠ Nábrežná Bardejov, ktorí sa začali učiť šach len pred mesiacom a niektorí z nich si vybojovali aj prvé šachové medaily.

POZRITE SI FOTOGALÉRIU:

Celkovým víťazom turnaja sa stal Patrik Tokarčík zo ZŠ Bartolomeja Krpelca. Za ním sa umiestnili Maximilián Ján Furman z Cirkevnej spojenej školy a Andrej Mantič zo ZŠ Wolkerova.

Medzi dievčatami bola najlepšia Nicol Knapová zo ZŠ Wolkerova pred Dianou Tokarčíkovou zo ZŠ B. Krpelca a Adelou Čabákovou zo Šachovej akadémie pešiaci Sabinov.