AKTUÁLNE POČASIE


Basketbalistky BKM odštartovali prípravu na novú sezónu

30.07.2017
Videné: 473x

Basketbalistky BKM odštartovali prípravu na novú sezónu

basket_jm_(11).jpg

Basketbalistky pred štartom novej sezóny začali letnú prípravu

 

Basketbalistky z domáceho klubu BKM Bardejov tento týždeň odštartovali prípravu na novú, náročnú sezónu. Po troch rokoch sa do Bardejova vráti prvá liga žien.  

„Niektoré hráčky ju hrali pred troma rokmi ako 14 ročné a pomerne úspešne. Skončili v strede tabuľky. Dnes sú staršie a skúsenejšie. Majú motiváciu zopakovať si veľký basketbal. Družstvo je nabité talentami. Ako ale uspejú, je ťažké povedať. Proti sebe budú mať družstvá, ktoré sú finančne zabezpečené a rozpočet niektorých družstiev prevyšuje náš rozpočet klubu niekoľko násobne (príspevok mesta v tomto roku na činnosť pre 2. polrok je 0 eur). Klub bude finančne improvizovať. Za 19 rokov existencie je bez dlžôb,“ uviedol šéf BKM Ladislav Mojdis a pokračoval:

„Vo februári 2018 oslávi klub 20 rokov od jeho založenia. Chceli by sme to osláviť. Snáď nájdeme prostriedky na dôstojnú oslavu. Radi by sme ocenili hračky. Zaslúžia si. Tomuto športu venovali veľa času. Od prvých momentov si uvedomovali, že cesta k úspechu je náročná. Treba venovať veľa času a odriekania. Na úspech by sme potrebovali trojnásobný počet tréningov, aby sme sa dorovnali súperom. Nie je kde trénovať. Aby toho nebolo dosť, klasicky budeme najmladším družstvom v súťaži. Dievčatá budú hrať proti hráčkam oveľa starším, fyzicky silnejším. Napriek tomu si hráčky veria, že v niektorých zápasoch uspejú. Každé víťazstvo tak bude mať cenu diamantu,“ rozsiahlo informoval L. Mojdis.

Trénerskej dvojici Pekár – Mojdis chýbajú dve dôležité hráčky. S. Čupová je po operácii kolena a M. Ratvajská má pretrvávajúce problémy s členkom.

Čupová sa úžasne predviedla na turnaji v Michalovciach. Smútok je aj pri mene Ratvajská. „Je to hračka z radu nenahraditeľných. Bohužiaľ ju neposlúcha členok. V klube preto máme ťažkú hlavu a čakáme na rýchly návrat oboch hráčok. Ciele si pre túto sezónu aj preto nestanovujeme. 1.liga je veľmi náročná súťaž, ktorá potrebuje zdravé hráčky,“ pokračoval Mojdis.

Sekundovať 1. ligovému družstvu budú staršie mini. Majú výhodu, vstupujú do kategórie, kde budú mať proti sebe seberovné hráčky. Minulý rok debutovali v kategórii vyššej o dva roky. Ťahali ich staršie. Tie budú hrať za ženy a tak spoliehať sa budú musieť len na seba. „Aj tu je to sami talent, takže predpoklad napovedá na úspech. Súperi sú skúsenejší. V klube sa preto rozhodli v príprave absolvovať veľký počet turnajov. Hráčky si musia na seba zvyknúť, zvyknúť na záťaž a naučiť sa prevziať zodpovednosť za vývoj zápasu. Ak to dobre dopadne, vyrastie nám ďalšia dobrá generácia kvalitných hráčok,“ dodal tréner Mojdis.

(16:20, red)

 

ceská hospoda.jpg

30.07.2017
Nedeľa
473x
zobrazené
comments powered by Disqus
   Udalosti
Platená reklama
UniCredit Bank
Platená reklama
Čerpacia stanica LPG
Platená reklama
Ceramik - Kúpeľňové štúdio
Platená reklama
EDYMAX
Platená reklama
Obchodná akadémia
Platená reklama
Spojená škola Štefánikova
Platená reklama
ICJ Bardejov
Platená reklama
TR technic s.r.o.
Platená reklama
Oknoplast
Platená reklama
HOTEL ARTIN
Platená reklama
Základná škola B. Krpelca
Platená reklama
Card club Respect
Platená reklama
Bardejovské kúpele a.s.
   Anketa
Ste spokojní s kapacitou parkovacích miest v centre Bardejova?
   Aktuálne / Dôležité čísla

Program Kina Žriedlo

na mesiac október:

oktober kino zriedlo.jpg

Pohotovosť lekárni:

Po-Ne do 20:00 Atrium (oproti detskej poliklinike)

Po-Ne do 21:00 Plus Lekáreň (OD Tesco)

Po-Ne do 20:00 Dr. MAX (OD Hypernova)


TYP C