AKTUÁLNE POČASIE


Mladí Bardejovčania obhájili tituly Majstrov Európy 2017

08.07.2017
Videné: 5704x

Znova skvelá reprezentácia Bardejova

Sona a janik.JPG

Soňa Zbrehová a Janík Velgos


 
V dňoch 25.6. – 1.7.2017 sa konali Majstrovstvá Európy v silovom trojboji v meste Biala Podlaska v Poľsku. Bardejov reprezentovali dvaja mladí reprezentanti Slovenska, Soňa Zbrehová a Janík Velgos, ktorí sa nestratili medzi 400 pretekármi z 23 krajín Európy a vybojovali si cenné tituly Majstrov Európy 2017.

V nedeľu pretekal Janík Velgos, začal výborne v drepe 345 kg, hneď WR - svetovým rekordom, ale v tlaku pre technickú chybu, nielen rozhodcov, nedal základ a nemohol tak pokračovať a dokončiť preteky, takže sa musel sústrediť už len na samostatnú disciplínu - tlak na lavičke - benchpress, ktorá ho čakala vo štvrtok.

Veľkú nádej sme vkladali do Soničky Zbrehovej, ktorá pretekala v pondelok, kde po úvodných pokusoch potvrdila svoju zvyšujúcu sa výkonnosť a svojimi výkonmi vybojovala 1. miesto - v kat. do 75kg, teen T3 - 18 - 19 rokov, RAW - drep - 125 kg, tlak - 62,5 kg, mŕtvy ťah - 145 kg, total 332,5 kg.

Vo štvrtok nastúpil na svoj reparát Janík Velgos, ktorý už nenechal nikoho na pochybách, že patrí medzi svetovú špičku v tlaku na lavičke - benchpress, svojím odhodlaním, silou a precíznou technikou prekonal všetkých dorastencov, juniorov a mužov, čím tak vytvoril nový svetový rekord v hodnote 310 kg. Vybojoval tak 1. miesto - v kat. do 125 kg, teen T2 - 16 - 17 rokov, EQ - tlak na lavičke - 310 kg WR - svetový rekord a stal sa tak aj Absolútnym víťazom bez rozdielu hmotnosti a veku pretekára.

Soňa Zbrehová pretekala aj v samostatnej disciplíne mŕtvy ťah RAW, čo je jej obľúbená disciplína a posledným pokusom ľahučko zdvihla 150 kg WR, čo bol aj nový svetový rekord v jej kategórií a ten ju posunul na 1. miesto - nielen v jej kategórii, ale aj na 1. miesto v Absolútnom hodnotení bez rozdielu hmotnosti a veku pretekára. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu Slovenskej asociácii silového trojboja.

(15:45, ĽV)

 

card club 2-2017.jpg

08.07.2017
Sobota
5704x
zobrazené
comments powered by Disqus
   Udalosti
Platená reklama
UniCredit Bank
Platená reklama
Čerpacia stanica LPG
Platená reklama
Ceramik - Kúpeľňové štúdio
Platená reklama
EDYMAX
Platená reklama
Obchodná akadémia
Platená reklama
Spojená škola Štefánikova
Platená reklama
ICJ Bardejov
Platená reklama
TR technic s.r.o.
Platená reklama
Oknoplast
Platená reklama
HOTEL ARTIN
Platená reklama
Základná škola B. Krpelca
Platená reklama
Card club Respect
Platená reklama
Bardejovské kúpele a.s.
   Anketa
Ste spokojní s kapacitou parkovacích miest v centre Bardejova?
   Aktuálne / Dôležité čísla

Program Kina Žriedlo

na mesiac október:

oktober kino zriedlo.jpg

Pohotovosť lekárni:

Po-Ne do 20:00 Atrium (oproti detskej poliklinike)

Po-Ne do 21:00 Plus Lekáreň (OD Tesco)

Po-Ne do 20:00 Dr. MAX (OD Hypernova)


TYP C